| raMLesS a întrebat:

Este adevarat ca accesoriile precum o bratara sau un ceas te fac sa pari mai interesant si mai atractiv?

22 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Accesoriile personale sant destinate pentru o viziune mai buna nu vezi ca omul critica, haina si accesoriul il face pe om acum vrei sau nu asa critica lumea dupa alea. Unii o sa zica ca esti manelist altii ca ai bani si restul nu le pasa. Parerea mea e ca se pot folosi pentru gustul personal, oricine poate sa zica ce vrea daca nu e in stare sa isi cumpere si e bagat in datorii pana in radacina maselei... atat timp cat ma simt bine nu-mi pasa de parerea altora

| Celcestietot a răspuns:

Probabil.

| Hammurabi a răspuns:

Depinde cum te pricepi să porți și să "valorizezi" acel accesoriu.
Te poate face să pari mai interesant/atractiv sau te poate face să pari forțat/ridicol.

| J0B0MAT a răspuns:

Da. Acum depinde și ce ceas.

| Dismally a răspuns (pentru J0B0MAT):

Daca esti neinteresant si neatractiv nu te mai salveaza nici un Patek big grin

| DoarBogdan a răspuns (pentru Dismally):

Si... da si nu. Aparent dupa niste "studii" (de parca le fac in ceruri si vin ca niste legi absolute pentru noi) ceea ce porti poate sa iti schimbe atat starea proprie de spirit cat si a persoanelor din jur. Chiar daca multa lume nu se uita la astfel de lucruri, uneori nu este nevoie sa observi, ci pur si simplu se "simte" starea respectiva. Plus ca denota si eleganta big grin
Dar de cele mai multe ori, asa e... nu depinde de ce ceas porti, ca marca, ca doar nu suntem materialisti (cica).

Dar asta legat de subiect in general.
In rest, ai dreptate big grin

| raMLesS explică (pentru DoarBogdan):

Un lănţişor de aur sau de argint(in funcţie de ţinuta) stii ce bate la ochi?
Chiar si un ceas si mai ales vara, daca ai nişte haine frumoase care arata bine pe tine + astea 2 accesorii, esti chiar la un alt nivel.
Daca esti la bustu gol, un lantisor si o bratara de aur/argint, ceva simplu, la fel, arati deja next level again.

| J0B0MAT a răspuns (pentru Dismally):

Tu pe tine nu te ai vede mai interesant, atractiv etc. cu un patek decât fără?! There you go.
Orice lucru pe care îl pui pe tine, îl pui ca să îmbunătățească ceva, îți pui haine care îți plac cum vin.Cu siguranță nu pentru că îți îmbunătățesc puțin imaginea, cu toții căutăm să ne urâțim, no?
Evident că dacă ești un cocalar tot cocalar rămâi, dar aici vorbeam de fizic. Cu toții căutăm să părem mai atractivi, interesanți cu ceea ce punem pe noi. Și de multe ori reușim.

| Dismally a răspuns (pentru J0B0MAT):

Sincer, daca as avea un Audemars Piguet, un Patek Philippe ori un Vacheron Constantin, l-as vinde si as purta tot ceasulurile pe care le am acum big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru raMLesS):

" Daca esti la bustu gol, un lantisor si o bratara de aur/argint, ceva simplu, la fel, arati deja next level again."
Next level de prost gust, poate.

| raMLesS explică (pentru anonim_4396):

De ce ar fi de prost gust? Nu trebuie nimic extraordinar de complex ca sa impresionezi, frumusetea sta in lucruri simple.

| anonim_4396 a răspuns (pentru raMLesS):

Pentru ca un barbat(care se considera barbat) nu ar trebui sa poarte astfel de bijuterii, cu exceptia ceasului.

| J0B0MAT a răspuns (pentru Dismally):

Clar că noi toți ăştia săracii le-am vinde.Nimic de comentat.

| Mayhem666 a răspuns:

Poate doar mana o face sa para mai atractiva, dar persoana in sine nu.

| Dismally a răspuns:

Nu stiu cum o fi la altii dar eu sunt la fel de atractiv si cu ceas si fara big grin

| Lukasssz a răspuns:

Nu prea cred...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În ochii mei nu, nici nu le-aş observa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de accesoriu si de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde cum le asortezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bratarile sunt pentru femei.

| Cheo0S a răspuns:

Nu. Niciodata nu mi-au placut astea.
In schimb inelele da.

| Pnin a răspuns:

Mi se pare atractiv doar dintr-un punct de vedere: bărbații sunt des prea neîngrijiți, nu le pasa de felul în care arată, așadar un tip caruia îi pasă macar puțin de imaginea lui și are bun gust e mai rar.