| Serban_Claudiu_1993 a întrebat:

Este adevărat ca dacă am 16 ani pot sa plec dintr-o țară străină în tara mea natală cu avionul fără sa am nevoie de procura? Doar îmi iau bilet și la aeroport arat buletinul și biletul și gata adică sa plec din Germania în România(vreau doar sa plec nu și sa ma întorc ca știu ca dacă vreau sa ma întorc chiar am nevoie de procura). Am nevoie de răspunsuri de la oameni care au experimentat sau știu pe cineva care a făcut asa și pot sa îmi spună sigur. Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, este adevarat, te poti reintoarce in Romania si fara a avea declaratia parintilor si fara insotitor major.

1 răspuns:
| Serban_Claudiu_1993 explică (pentru Ioandelasal):

Mulțumesc de răspuns.