| adellina a întrebat:

Este adevarat ca femeile care sunt insarcinate si vor sa se vopseasca nu se prinde culoarea pe par?

6 răspunsuri:
| Leea1234 a răspuns:

Nu e adevarat! cel putin la mine nu a fost.

| AldanaBlue a răspuns:

Prinde vopseaua, dar parerile sunt impartite in privinta vopsitului in timpul sarcinii. Unii medici spun ca nu afecteaza, altii ca e indicat sa nu vopsesti, macar in primul trimestru.Deocamdata nu este dovedit nimic concret.
Nu ar fi indicat deoarece unele substante chimice-amoniacul- sunt absorbite de organism (prin scalp) si pot ajunge in placenta. De accea se recomanda vopselele naturale daca tot vrei sa te vopsesti.
Eu m-am vopsit in prima luna (si a prins) pentru ca nu stiam ca sunt insarcinata. Apoi am tot citit tot felul de articole si am ales sa nu ma mai vopsesc. Ramane la latitudinea fiecarei femei.

| D33d33wttzzaaaaaaa a răspuns:

Nu cred.winking

| andreea93_9801 a răspuns:

Bunahappy
Nu este adevart! Eu una nu cred asa se zice si cand esit pe menstruatie ca nu se prinde culoare pe par dar nu este adevaratwinking.

| onikangel a răspuns:

Da serios am citit si eu da nu pot sa explic.Please da-mi funda.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cauza plumbului si a altor substante nocive continute de vopsele. pot afecta copilul.