| anonim_4396 a întrebat:

Este adevarat ca se anuleaza cursele de transport din Bucuresti catre celelalte orase din cauza virusului?

2 răspunsuri:
| Trustmotorcy a răspuns:

Prin intermediul cuiva care lucrează în medicină am înțeles mesajul următor, timp de 20 de zile începând de astăzi lucrurile vor decurge normal.

Dacă OMS declară pandemia, înseamnă că lumea se va opri complet, bursă, parlamente, școli, aeroporturi, trenuri, birouri, activități comerciale... totul.
Momentan nu suntem în carantină deși se vorbește ca București să intre în această fază.

| suntserios a răspuns (pentru Trustmotorcy):

Oms a declarat de vreo 2 zile pandemie deja si nu a oprit nimic.