| Dan10079 a întrebat:

Este bine sa adaugi prieteni pe facebook pe care-i cunosti din priviri?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Facebook-ul este un site precum o carte de vizita virtuala a fiecaruia. Nu dai cartea de vizita orcarei persoane pe care nu o cunosti. In general prietenii de pe facebook sunt oameni pe care ii cunosti in realitate.
Insa nu te poate opri nimeni sa iti faci noi prieteni chiar pe site. Deci ramane la libera ta alegere. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. daca nu te intereseaza de persoana lor nu are rost.

| Ekcstsy a răspuns:

Nu e bine daca ei nu te cunosc pentru ca au o optiune prin care ii intreaba daca te cunosc sau nu. Si daca dau nu la 5-6 persoane care dau asa iti poate bloca optiunea de cerere a prieteniei pentru 7 zile. deci daca nu stii sigur ca vor accepta, nu te risca. Succes

| Dan10079 explică:

Ms pentru raspunsuri!

| poilkjmnb a răspuns:

Da e ok de ce nu nu are cu ce te afecat funda?

| Mikys99 a răspuns:

In primul rand, nu te imprieteni cu oameni pe care nu ii cunosti, din cauza ca s-ar putea sa ai de suferit mai tarziu. Exista riscul sa te "alegi" cu un obsedat sau un hacker sau cu un virus. Dde ce ai vrea ca un neconoscut sa stie ce faci tu? De asemenea, ar fi bine sa adaugi in lista de prieteni doar persoanele cu care te-ai intalnit de mai multe ori si in viata de zi cu zi.

Ai grija la virusii care circula pe Facebook, pe care ii poti lua fie dintr-un mesaj sau o postare de pe peretele tau. Verifica inainte sa te uiti, iar in cazul in care realizezi ca e vorba de un virus, raporteaza-l ca spam, printr-un simplu click dreapta.

Sa te feresti sa pui pe Facebook posturi prea personale. De asemenea, evita sa comunici informatii personale sau sa postezi poze care ar putea sa ofere indicii evidente despre viata ta privata. Nu e cazul ca toata lumea sa stie ce probleme ai in relatie sau daca te-ai certat cu mama ta. Daca te lamentezi, o sa pari penibil, iar prietenii vor considera ca cersesti atentie.Deci sfatul meu este nu.