| anonim_4396 a întrebat:

‪Este greu sa crezi ca ai putea învața o limba straina fluent in 4 săptămâni? Daca ei ma conving ca pot invata o limba straina le ofer garantat 500 lei pe langa valoarea produsului. https://eduspaceonline.com/40/lg-med-edu/gps/‬

Răspuns Câştigător
| Andreeush a răspuns:

E imposibil să înveți o limba străină intr-un timp atât de scurt.

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Depinde de ce limba vrei sa inveti si de ce level, ca a ajunge la a1 nu inseamna ca esti nativ, deci ce limba inveti? vad acolo ca scrie fluent, asa ceva e imposibil, nu poti invata fulent atat de rapid, daca vrei isi dau un sistem in care in 6 luni ajungi la b1 si gratis

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, se poate, dar la ce nivel? O limbă ca să o consideri învățată, ea trebuie să îți fie în scris, vorbit, citit, ascultat, comunicat, în situații reale, nu cele de test. Câte ore vei aloca pe zi pentru această învățare? Câte cuvinte vei reuși să reții, să asimilezi să memorezi, ce efort personal vei depune pentru asta?
Vei folosi imediat limba la ceva în activitatea dtale curentă? Ce se învață repede și nu se folosește se și uită repede.
După ce clarifici astea toate, răspunsul este da. Dacă este da și pentru dta, depinde de aspectele de mai sus.