| costinvlad490 a întrebat:

Este greu sa faci muzica? Cum sa fac o piesa ca al lui Abi Talent? Mersi frumos.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e nimic greu, în ziua de azi toate focile în călduri au acces la microfon.
Ia o foaie și un pix, scrie niște versuri ( eventual te poți inspira de la cântăreții care îți plac ), pune un negativ și cântă. Pentru videoclip poți pune pe cineva să te filmeze și aia e.

12 răspunsuri:
| BogdanM275 a răspuns:

În primul rand ai nevoie, de negativ (muzica de pe fundalul piesei) și de versuri.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu este greu, dar aceea nu este muzică.

| NYØ2002 a răspuns:

Sunt multe.Iti trebuie camera,microfon, sa stii sa editezi pe un laptop.E greu de editat. Tinolex editeaza clipul la astea; Abi, Jetski, Young G(Tussin, Aerozen etc
Beat iti gasesti pe net numai ca la ala trebuie sa ii pui mix master.Nu 3 asa usor.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Mai bine ai face ceva util pentru societate, anume seppuku intr-o gura de canal.

| Bizon95 a răspuns:

Muzica se face cu talent
NUMAI cu talent tongue

| johnnny123 a răspuns:

O piesă ca a lui Abi Talent, foarte ușor.

Pentru instrumental arunci o găleată de tablă pe scări și pentru voce înregistrezi o pisică în călduri.

| TheGentleman a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Nu știe ce-i seppuku rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat