| anonim_4396 a întrebat:

Este necesară o petrecere cu mulți invitați și costisitoare pentru o căsătorie?
Voi cum ați face?

Răspuns Câştigător
| Hammurabi a răspuns:

Nimic nu e obligatoriu.
Faci exact cum îți place și cum te simți tu bine.

11 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Faci cum vrei dar o nunta cu oameni pe care nu ii cunosti mi se pare de prost gust.

| RAY a răspuns:

Este necesară o petrecere cu mulți invitați și costisitoare pentru o căsătorie?
NU
Voi cum ați face?
ceva simplu https://www.sparwelt.de/......wenig-geld

| sierra1 a răspuns:

Nu e necesar nimic - dacă voi mirii doriți să faceți o petrecere mare sau restrânsă sau să nu faceți nimic, asta vă priveste doar pe voi. A nu se uita totuși: petrecerea de nuntă e până la urmă o afacere

| Freya1 a răspuns:

Nu.
Si eu cand o sa ma casatoresc o sa fac o stare civila restransa.

| SilentRain a răspuns:

Nu m-asi căsători, ca nu ii vad rostul risipă de bani și timp

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Eu as face o petrecere pe canapea cu cativa prieteni, as manca nachos & supa de ceapa imbracata in rochie de mireasa si cu papuci de casa blanosi ne-am uita la filme proaste si am juca macao

Faci ce vrei, e nunta ta, pe mine ma dispera traditia,, vin la nunta ta ca sa vii si tu la a mea'', mi se pare o chestie falsa, facuta din obligatie si presiune sociala.

Mie nu mi se pare ca o nunta pompoasa merita efortul.

| PersonajFictiv a răspuns:

Nu am de gand sa ma casatoresc, dar naiba stie.
Daca o sa fie o sa prefer ceva simplu, rudele mele nu o sa vina acolo, nu vreau sa fac puscarie pentru ele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu nu mi-aș dori

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este necesar sa fii in rând cu ceilalti

| Thyself a răspuns:

Mie de regulă nu îmi plac evenimentele care durează mult. Să trebuiască să stau nșpe ore pentru trei momente mai deosebite mi se pare cam scump. Plus că nu prea am prieteni care să vină la nunta mea imaginară, care este. Eu unul aș prefera ceva simplu, eventual în natură dacă se poate. Fără bășini, la tricou și pantaloni scurţi. Pentru că F uck society!

| PinkFlowers a răspuns:

Interesanta intrebarea. Si ca sa-ti raspuns sincer dupa parerea mea nu ai nevoie de o groaza de invitati, depinde cum esti tu ca persoana, unii oamenii isi doresc sa aiba o nunta mare altii cat mai modesta posibil( aici ma regasesc eu) depinde de fiecare.