| Y 2 J a întrebat:

Este posibil sa inscriu un motor de 125cc (cbr) la primarie pentru o perioada de timp, iar apoi sa o inmatriculez (cu nr normale : xx yy zzz)?
Ce se intampla cu nr de la primarie dupa ce o inscriu? Mai este valabil?
Thanks!

3 răspunsuri:
| Laue a răspuns:

Din cultura mea generala iti pot spune ca la primarie nu se poate inscrie decat scootere/motoare/ATV-uri de maxim 50cc. Motorul tau poate fi inscris doar cu numere "xx yy zzz".

| Laue a răspuns:

Cred ca pentru immatricularea la primarie este nevoie de o inspectie tehnica, si acolo inspectorul verifica si capacitatea cilindrica. Un coleg a avut un scooter de 49cc, a luat inspectia tehnica cu el, si-a facut numere de primarie si apoi si-a schimbat motorul cu unul mai puternic. Mie nu imi prea vine sa cred ca e posibil asa ceva...

| Y 2 J explică:

Legal...am vazut motoare de 125cc care aveau si acte de 49cc si erau si inmatriculate... ce varianta vroiai sa folosesti
eu vreau varianta cu 49cc doar pentru cateva luni. iar apoi o sa inmatriculez ca sa fie totul OK