| Nefarius a întrebat:

"Esti ceea ce consumi" (mancare, carti, filme, muzica, programe tv, idei preluate de atii...in fine, ati inteles ideea). Sunteti de acord cu aceasta idee? Argumentati. Nu sunteti de acord cu aceasta idee? Argumentati.

8 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Sa zicem ca sunt de acord cu afirmatia asta, dar poate sa fie cu dus si intors.

| Nefarius explică (pentru Drimmero):

Se poate, orice este posibil si tocmai de aceea nu excludem din calcul complexitatea.

| Drimmero a răspuns (pentru Nefarius):

Lucrurile simple sunt de fapt cele mai complexe.

| Nefarius explică (pentru Drimmero):

Bine spus, bine spus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa zicem. Mancare? Mananc cat pot de sanatos de ani de zile. Carti? Prefer aventura/actiune/spionaj. Muzica? Clasica. Programe tv? Nu deschid tv-ul de ani de zile dar ma uit la filme/seriale foarte bune.

| Nefarius explică (pentru anonim_4396):

Esti pe drumul cel bun, tine-o tot asa. Big up! happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Nefarius):

"Esti pe drumul cel bun" Stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu chiar.La mancare, veganii ar zice ca suntem un soi de monstrii pentru ca mancam(marea majoritate)carne.La carti si filme depinde de preferinte. Daca citesc carti despre psihopati, nu inseamna ca sunt asa.La programe tv iar e discutabil. Evident ca o persoana mai inteligenta va prefera anumite emisiuni(documentare etc)in detrimentul altora, dar nu poti trage concluzii numai de aici.Toate sunt lucruri subiective.Cat despre idei/principii pe care le adoptam, da, alea ne definesc.