| anonim_4396 a întrebat:

Esti o persoana narcisista?

27 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Nu.

| syd2 a răspuns:

Sunt sigur ca cei care spun nu, de fapt sant narcisisti.

| anonim_4396 explică (pentru syd2):

Atunci spun si eu nu

Răspuns utilizator avertizat
| Dorotheea21 a răspuns:

Da.
E o problema? happy
Am mai fost criticata de un troll cu privire la acest aspect. big grin

| anonim_4396 explică (pentru Dorotheea21):

Nu e nici o problema, si eu sunt

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Uneori da big grin

| August99 a răspuns:

Dap

| Juviia a răspuns:

Nu.

| Morrígu a răspuns:

Da, când sunt bine dispus.

| mbncf a răspuns:

Nu.

| Drimmero a răspuns (pentru mbncf):

E nu,, dar cati nu sunt?

| mbncf a răspuns (pentru Drimmero):

Nu-mi permit să fiu. Or fi, nu zic că nu.

| Drimmero a răspuns (pentru mbncf):

Oricine este narcisist, mai mult sau mai putin,, egoismul si narcisismul sunt prezente in oricine.
Cand o vezi pe una care arata bine iti zici ' cum sa fie asta mai frumoasa decat mine,, cum e posibil', iar orgoliul tau de pe partea cealalta zice : ' sunt mai desteapta si mai frumoasa decat ea oricum'/

| mbncf a răspuns (pentru Drimmero):

Corect, dar depinde în ce măsură sunt prezente. Și nu mă încadrez la ce ai spus în ultima parte. E adevărat că sunt oameni mai buni ca noi în unele privințe, dar asta nu înseamnă că trebuie să-i privim cu invidie, eu mă uit mai mult cu admirație.

| Drimmero a răspuns (pentru mbncf):

Nu exista comparatie intre oameni,, fiecare e ingradit pe anumite partituri, unul are 50 in brat, altul are IQ sub nivelul petrolului, altul are 50 de vile in Arabia si tot asa, fiecare are cate ceva care face diferenta. Eu unul nu cred nici in egalitatea oamenilor,, nu sunt degetele egale, da' oamenii?

| mbncf a răspuns (pentru Drimmero):

Sunt conștientă că nu există egalitate, dar asta nu înseamnă că nu se pot face comparații între oameni.

| Drimmero a răspuns (pentru mbncf):

Fiecare e inzestrat cu cate ceva/

| mbncf a răspuns (pentru Drimmero):

Știu asta, dar oamenii se compară între ei.

| Drimmero a răspuns (pentru mbncf):

Te poti compara cu unul care e pe aceeasi lungime de unda pe plan profesional, de exemplu si asa mai departe. Poti sa compari un boxior cu un altul ca el, un luptator de mma cu un altul,, dar nu poti de exemplu sa compari un fotbalist cu un handbalist sau un rocker cu un manelist!

| mbncf a răspuns (pentru Drimmero):

Asta îmi amintește de: "Dacă judeci un peşte după capacitatea lui de a se căţăra într-un copac, îşi va trăi toată viaţa crezând că este prost."

| Drimmero a răspuns (pentru mbncf):

Buna asta!

| Tpuist a răspuns:

Deseori.

| brioșicaviolet23 a răspuns:

Doar uneori

| KenWooD123 a răspuns:

Nu

| CosminRo17 a răspuns:

Nu.