| anonim_4396 a întrebat:

Eu, am media generala pe amandoua semestre 9.67.Ce premiu i-au daca inaintea mea sun doua fete:una cu media 9.96 si una 9.83?

4 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Teoretic, premiul III, practic ar trebui să rămâi corigent(ă) la cum scrii.
Ce-i aia "Ce premiu i-au?"?!?! Să-ţi fie ruşine!

| Rukhsandra a răspuns:

Iei premiul al 3 lea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Premiul III. Daca diferenta dintre mediile voastre nu depasea 4 sutimi, va puteati incadra doua la un premiu, dar cu diferenta atat de mare intre voi, vei lua locul III.
Asta nu trebuie sa te deranjeze, ci sa te faca sa inveti mai mult anul viitor.

| VuVuZeLă a răspuns:

La mine la şcolă e in felul următortongueremiul 1:9, 50-10, Premiul 2:9-9, 50, Premiul 3:8, 50-9 si Menţiune:8-8, 50.Iei premiul 1. Felicitări!