| anonim_4396 a întrebat:

Eu, am media generala pe amandoua semestre 9.67.Ce premiu as lua?

4 răspunsuri:
| missbee a răspuns:

La şcoala mea ai lua o menţiune. thinking

| shtephie a răspuns:

Depinde nivelul clasei tale happy
Cred ca 2 sau 3 happy daca nivelul clasei este bun happy

| Danasilvia a răspuns:

Posibil sa nu iei sau poti sa iei o mentiune depinde ce medii mai sunt in clasa

| Audrey. a răspuns:

Depinde... Daca e o clasa buna/foarte buna iei mentiunea a treia/a patra, daca e o clasa de nivel mediu, iei mentiunea unu/premiul trei, iar daca e o clasa nu tocmai perfecta iei premiul doi/intai.
Hai sa fim sinceri, daca inveti la tara iei premiul intai indiferent de nivelul clasei, desi nu cred ca inveti la tara, ci cred ca esti la liceu, pentru ca suntem in 15...
In clasa mea prima mentiune a fost de 9, 88...asa ca...
Si daca tot suntem la educatie cultura generala, nu se pune virgula intre subiect si predicat...big grin...