| Alexinho007 a întrebat:

E buna in clasa a 7-a media generala anuala 9.67?

Răspuns Câştigător
| mihai96alex a răspuns:

Media ta este una foarte buna, poate chiar extraordinara, dar nu trebuie sa te bazezi pe ea pentru ca nu e deloc relevanta. Cunosc persoane care au avut peste 9.50 in generala si se chinuie sa treaca clasa la liceu. Stiu si cazuri contrare: cineva care a avut media 9.30 in generala a reusit sa ii depaseasca pe toti cei din clasa sa care au intrat cu 9.80-9.90. Ambele situatii au avut loc in clasa mea.
Ideea este ca, la cat de slab este invatamantul in scoala romaneasca, dupa media ta de 9.67 eu nu pot sa te judec daca esti un geniu sau o persoana foarte slaba la invatatura.
Ambele situatii pot fi posibile. Mai asteapta pana in clasa a 9-a si o sa vezi cu adevarat cu sta treaba.

2 răspunsuri:
| MD0 a răspuns:

Destul de bunicica, depinde si de medile de pe clasele trecute pentru ca si ele conteaza la liceu ^_^

| MikkyAnduu24 a răspuns:

Bună,

Da în clasa a 7-a e bună media 9.67, chiar foarte bună! Felicitări!
O seară frumoasă! Te pup :*!