| Monique_3125 a întrebat:

Eu am parul foarte drept...si mi-as dori sa-l am macar putin ondulat...as dori niste sugestii dar care sa nu includa ondulator, bigudiuri...etc...stiu ca suna ciudat dar nah...tnx :X

Răspuns Câştigător
| mikella a răspuns:

Draga mea eu am parul putin cret si imi doresc ffffffffffff mult sa il am drept dar nu pot decat daca folosesc placa.Asa ca ai grija de parul tau asa cum e, nu-i mai fa nimic ca arati bine cu parul drept.

10 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Daca nu vrei bigudiuri sau ondulator, atunci mai exista numai c varianta love struck
Intr-o seara fa baie pe cap, descurcati parul foarte bine si roaga-o pe mama ta sa iti impleteasca parul de la radacina pana la varfwinkingCoditele sa fie cat mai subtiri.Asa o sa iasa perfectlove struckStai 1-2 zile cu acele codite si dupa aia desfale.big grin O sa ai un par superb.
Mult succes!kiss

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Moate!

| Klara a răspuns:

Fa-ti coditze, stai o zi-doua cu ele, si apoi desfa-le, o sa-ti stea f. cret big grin

| Monique_3125 explică:

Mikella, cred ca ai dreptate...mersi de raspuns...happy:X

| Monique_3125 explică:

Am parul intre scurt si lung...va multumesc tuturor!love struck

| Monique_3125 explică:

The best...love strucklove strucklove struck

| maria_5001 a răspuns:

Al meu este deja un pic ondulat dar daca il dau cu spuma cand e ud se increteste mult mai tare... Poti incerca

| anutza13 a răspuns:

Te speli pe cap si cand ai parul putin umed lasa capul in fata ca si cum te-ai pieptana de la ceafa inspre varfuri, si incepe sa rulezi parul de la varfuri cu o esarfa pana sus si cat mai strans(am uitat sa mentionez:esarfa trebuie sa fie cat mai lata, cat mai mare daca ai parul lung sau mai des). fa asta seara si stai asa noaptea. a doua zi desfa si ai sa vezi ce frumos va iesi! succes:*:*:*

| Milk Swan a răspuns:

Sampon Sunsilc sau cum se scrie, culoare verde, si am incercat, dar nu functioneaza cred eu, decat in materie de 4% Mai spune-ne si daca ai parul lung sau scurt. Conteaza mult: eu am parul intre scrurt si lung si se onduleaza delicat la varfuri, nu ca se indoaie, dar se face spirala... Apropo, parul creste cu o viteza de 1 cm la 20 zile. Cu placere, daca te-a ajutat cu ceva!

| madutz90 a răspuns:

Vrei rezultate dar fara pic de efort, nu? incearca sa folosesti o spuma de par.De obicei onduleaza parul... cel putin la mine are efect