| Pamanteanul a întrebat:

Eu cred ca în Romania mori de foame și frig trupesc dar măcar ai familia și ai sufletul cald ca e familia lângă tine, iar în strainatate ai bani multi dar mori de frig sufletesc, duci dorul familiei. Sunt și eu prins în situația asta, vreau sa merg în străinătate dar nu vreau sa îmi părăsesc sora, vreau și banii și sora și familia și totul la pachet, ce as putea face?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cand vei mai creste si vea avea propria ta familie cu sotie si copii, vei vedea ca sora si parintii nu mai sunt atat de importanti in viata ta si ca poti locuii la capatul pamantului, ca va puteti vedea cand doriti, prin intermediul internetului.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ii iei cu tine

| CostinAlamariu a răspuns:

Unde mori de foame? Trăiești în ceva cătun de munte?
În România mori de foame? În țara în care poti castiga 1500 de lei pe zi din cerșit?

Mori de foame pe saracia.

| DonEduardo a răspuns:

Cateodata nu se poate sa le ai pe toate. Trebuie sa faci sacrificii.

| Pamanteanul explică (pentru DonEduardo):

Atunci prefer familia și încerc sa fac bani și sa economisesc în Romania.

| SociopatuI a răspuns:

Daca in Romania mori de foame inseamna ca esti mort pentru umanizare si nu esti in stare sa te descurci in viata. In Romania iti este mult mai usor sa traiesti decat in strainatate.
Din ce intrebari ai pus pana acum, iti recomand neaparat o programare la psiholog.