| InnocentSmile a întrebat:

Eu nu inteleg...este normal ca la o intrebare sa se raspunda cu o alta intrebare?[scuzati categoria, dar mie mi s-a parut cea mai potrivita]

Răspuns Câştigător
| kat2108 a răspuns:

Fiecare raspunde cum stie si cum poate. Pentru fiecare sa raspunzi la o intrebare cu alta are alta logica. Eu nu cred ca-i adecvat, sa zic asa.

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Uneori da. Ca de exemplu:
Î: De ce găinile nu latră?
R: De ce porcii nu zboară?

În acea întrebare se ascunde şi răspunsul. Deci da, uneori nu e nimic rău în a răspunde la o întrebare cu o altă întrebare.

NOname
| NOname a răspuns:

Dă-ne un exemplu de întrebare şi de răspuns, Hellen! Fiecare caz este diferit.

| InnocentSmile explică:

Bun...ok...dar cand vine vorba de o intrebare serioasa care intr-adevar are nevoie de raspuns,
at cum mai este?

| InnocentSmile explică:

A...de ex.:
I: Nu stiu ce intrebari sa mai pun pe TPU.voi aveti vreo idee?
R:Nu ti-ai resetat creierul de atata prostie?
asta a fost o intrebare pusa de mine...era cam stupida, dar era o intrebare, vroiam ca cineva sa-mi dea idee de o intrebare[macar]...si priveste ce raspuns am primit:si jignitor si sub forma unei intrebaristraight face