| Emeraude a întrebat:

Exercitiu de creativitate: la ce intamplare comica fantastica v-ati gandi pentru un scenariu?

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Am avut un eseu de facut la romana pe tema asta.Era de maxim 3 pagini, dar am zis ca e prea putin si l-am facut de 9laughing
Am scris despre personalitatile mondene adaptate la vremea basmului.Huidu,Moni,Bahmu,SuperBase(eroul principal ca dehlaughing), Sexy-Braileanca, Dan Diaconesu. Ce sa maibig grin. O sa fac un filmhee hee
Si o sa iau Oscarul.Sau Zmeuralaughing

April
| April a răspuns:

Intalnire, la ceas de seara, pe o poteca din satul in care-mi petrec verile, cu un extraterestru:el n-ar sti ca a ajuns pe Planeta Moldova, eu n-as intelege carei specii ii apartine si m-as declara savant incercand sa-l asimilez uneia!

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Sa ramai, "accidental", in poponetzul gol in public, sa cheme o baba politia, aia te umfla, ca s-au nimerit aproape, tu n-ai acte, nu poti explica cum ti s-a rupt elasticul, si nici ca nu e ceva deliberat, etc, etc...
Ca la noi, nu?!

N-ai vazut ca ieri, 3 bravi politisti s-au luptat pe strada cu un biet batran, care trecuse strada pe langa zebra, sa-l bage in masina, si sa-l duca la sectie, sa-l amendeze?! Cica mai era putin si sarea lumea pe copoi, de indignare!

| Emeraude explică:

@harciog: daaaa, comic pentru cine a facut gluma poatebatting eyelashes. Sa mergi prin cimitir si sa te trezesti dintr-o data cu un craniu in fata... hilar straight face.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Era s-o introducem pe mineca cu un scenariu timpit din asta.Era noapte si in cimitir a fost o comemorare de 7 ani, cind se dezgroapa mortii si se lasa asa 2 zile. Eram marisori la vreo 15 ani si ne-a casunat pe o fata s-o speriem.Am luat craniul din groapa si am iesit asteptind-o cu craniul si o lanterna micuta.Cind a trecut am intins numai craniul cu lanterna fixata pe el din boscheti. A lesinat saraca si pina nu a fost udata cu apa nu si-a revenit.