| resp3ct a întrebat:

Exercitiu de imaginatie :
Cum ar fi aceasta lume fara nici 1 rrom (rrom)?
Mai bine? Mai rau?
De ce?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Ar fi mai usor din punct de vedere legal sa combatem infractiunile. Ele ar continua sa existe, vor fi romani care le vor lua locul rromilor infractori. Dar astfel nu s-ar mai putea apela la niciun suberfugiu. Infractorii nu ar mai avea protectia suplimentara pe care o au rromii ca minoritate in zilele noastre. Cert e ca e o situatie delicata si e greu sa nu fii acuzat de discriminare. Procese peste procese. Eu as fi fost super multumit ca rromii sa poata fi considerati cetateni normali si astfel sa fie pedepsiti la fel ca oricine. Sunt protejati din diverse motive. Cel mai frumos ar fi ca sa nu mai facem ilegalitati. Si toti sa traim in pace. Dar din pacate nu se poate. Lumea nu e pregatita pentru asa ceva.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Din punctul lor de vedere ar putea gandi la fel in privinta noastra a romanilor.Esti rasist? Vad ca iti place resp3ctul.

| Luori a răspuns:

Sunt oameni mai rai de rromii. Multi dintre noi vom deveni mai rau. Mereu exista loc de mai rau. Cat elimini ceva, apare altceva.

Atata timp cat poti controla raul, nu-l elimina, pentru ca s-ar putea ca unul si mai si sa vina.

| cicilica a răspuns:

Si ei sunt oameni la fel ca noi

| foxi a răspuns:

O sa raspund cu alta intrebare.cum ar fi lumea asta fara prosti?

Răspuns utilizator avertizat
| madia a răspuns:

La fel...Intrebare rasista.
Crezi ca rromii sunt vinovati pentru tot raul din lume?! Wake-up.