| BucurCristina a întrebat:

Exercitiu de imaginatie:

Daca toate meseriile ar avea suma de 100.000 de lei ce meserie ti-ai alege? Ai alege ceva care iti place nu? Pentru ca oricum acum nu ar mai fi nici o meserie mai banoasa ca alta.

22 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cred ca te referi la salariu. As face exact ce fac si acum.

| whatevernvm a răspuns:

Psihologie, orice ar fi

| RAY a răspuns (pentru whatevernvm):

Trebuie sa isi placa si oamenii nu doar Psihologia

| whatevernvm a răspuns (pentru RAY):

Sunt la pachet, ray

| RAY a răspuns (pentru whatevernvm):

Eu vad sincer ca nu isi place, sper ca nu te superi

| whatevernvm a răspuns (pentru RAY):

laughing okay, ray

| RAY a răspuns (pentru whatevernvm):

Poate cer eu prea mult, as vrea sa imi citesti mintea sa simti ce simt eu

| whatevernvm a răspuns (pentru RAY):

Cine ai auzit tu ca citeste mintea?

| RAY a răspuns (pentru whatevernvm):

Prin hipnoza se poate asta, a putea intra in subconstientul meu

| whatevernvm a răspuns (pentru RAY):

Ray, hiponza nu se face virtual si nu e citire a gandurilor

| whatevernvm a răspuns:

Eu nu sunt pe TPU pentru a face pe psihologul și a da răspunsuri serioase întotdeauna. E timpul meu liber, sunt necunoscuta și pot da ce răspunsuri vreau eu. Ce treaba are asta cu viața mea de zi cu zi și cine ești tu sa îmi judeci abilitățile pe care nu ai de unde sa le cunoști? Dacă tu lași internetul sa te cunoască intru totul e decizia ta. Eu aici arat o parte a mea, o parte care îți garantez ca nu afectează empatia mea, dorința mea de a ajuta oamenii for real și cunoștințele mele. E complet exagerat sa crezi ca așa aș fi ca om cu clienții în real life pe baza unor miștouri. Nu pun atât de mult suflet într-un site cum pun unii, iar la întrebări de macină seriozitate sunt și am fost mereu dispusa sa ajut, sa explic și sa mă implic. Nu confunda lucrurile

| whatevernvm a răspuns:

Mai multe. Mult mai multe

| RAY a răspuns:

Psihologie, orice ar fi sau tot in IT, as face o facultate sau un curs de Psihologie

| Drimmero a răspuns:

Meseria de fotbalist.

| peperonies a răspuns:

As lucra part time sa vand ziare in piata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oricum o alegeam pe cea care imi place, indiferent daca castigurile ar fi egale la toate sau nu.

| BucurCristina explică (pentru anonim_4396):

Care e cea care iti place?

| anonim_4396 a răspuns (pentru BucurCristina):

Neurochirurg

| LoveSleep a răspuns (pentru anonim_4396):

Pff, ne-am dat dracu.

| Victor453 a răspuns:

Bucatar, cofetar, barmen etc. Ceva legat de gastronomie

| Dan193 a răspuns:

Oricum nu pot toti sa-si aleaga ceea ce vor, pentru ca daca toti si-ar alege taxist, consultant sau ceva super simplu, n-am mai avea pe nimeni cine sa ocupe pozitiile importante, salvatoare de vieti. Deci probabil in acest caz se vor limita considerabil unele pozitii ca oamenii sa fie fortati in oarecare directii. Plus cat de mult n-ai vrea sa fii angajat ca pilot sau sportiv de performanta, daca n-ai abilitatile, nimeni nu te va angaja.

| Supicadepui a răspuns:

Educatoare, fie ca as primi suma aia sau nu, alegerea mea asta ramane.