| anonim_4396 a întrebat:

Exista actori sau cantereti romani care au ajuns la Hollywood? Cat de greu este ca sa ajungi acolo sus si sa fii recunoscut?

Răspuns Câştigător
HepHap
| HepHap a răspuns:

Gasesti o lista aici cu cei mai importanti romani care au ajuns la Hollywood

http://74.125.77.132/......tp?/search

6 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Nu sunt foarte sigura, dar, pare-mi-se ca si Maria Tanase a ajuns pe acolo. Sa cante, evident, nu sa joace in filmuletze.

| inna a răspuns:

Monica Barladeanu a jucat in Lost.

regis
| regis a răspuns:

Da, exista. Cred ca cel mai important rol de pana acum a fost cel al Mariei din Patimile lui Iisus, jucat de Maia Morgenstern. Bineinteles ca este greu sa ajungi acolo sus, venind dintr-o tara in care de douazeci de ani filmele au ajuns o raritate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Draga mea sunt mii, de-a lungul timpului, cat de greu este sa ajungi? nu cred ca poate cineva sa raspunda, ca orice post, se ocupa pe relatii, gratii feminine sau masculine, contracte intre tari la schimb de actori sau de gazduire de festivaluri, etc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din cate am vazut prin filme, Marcel Iures, Maya Morgenstern si Loredana Groza ar mai fi si actorul care a jucat in Tarzan, dar nu stiu cat de roman este.Marcel Iures a jucat cu Bruce Willis in vreo doua filme.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt multi daca vreti ii enumar o data, coproductiile si filmele cu actori romani au inceput in 2000 dar au fost si inainte, multe.