DoarBogdan
| DoarBogdan a întrebat:

Exista diferite lucruri pe lumea asta, amuzante, infricosatoare fiecare cum le vede. Dar de ce anume nu va plictisiti niciodata, oricat ati face? Sau exista asemenea lucruri?

O alta intrebare, sa stati pe TPU si sa raspundeti la intrebarile celor "apropiati", sa zic asa, va plictiseste? Si stiu ca nu are legatura dar totusi intreb... Oare ce parere aveti de intrebariile mele? big grin

Răspuns Câştigător
| Aberdeen a răspuns:

Sunt o persoană care se plictisește în general repede, și are nevoie de o schimbare, dar de oameni, de exemplu, nu se pune problema de plictiseală, ci mai degrabă de lucruri, activități. Nu mă plictisesc de lectură, pentru că știu că întodeauna pot alterna, și întodeauna găsesc ceva diferit în fiecare carte.
Îmi face plăcere să-ți răspund la întrebări, nu-ți face griji happy, și oricum, ai tot dreptul să întrebi ce vrei pe TPU, orice te interesează. Unele întrebări pe care le pui, chiar mă pun pe gânduri uneori big grin

| DoarBogdan explică (pentru Aberdeen):

Si o sa mai fie laughing

65 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Exista bogdy, exista amigdala =frica, uni au placere cand fac chesti nebunesti, exista centrul placeri de placere nu neam satura niciodata, cand vorbesc de placere ma refer la sex =0rgasm, gustul dulce ca zaharul,mierea, starea de castig,reusita, jocuriile de noroc,drogurile, internetul, socializarea, castigul, iubirea desi cam sti de ce nu neam plictisi vreodata desigur nu exsesiv ca nu uita ca dai in schizofrenie de la multa dopamina in creier https://ro.wikipedia.org/wiki/Schizofrenie

mi egal cui raspund fiecare merita acelasi seriozitate doar de asta e toti pentru unu indiferent cine e acel unu

cred ca te intereseaza prea mult cei din jurul tau, traiesti pentru alti, nu esti o persoana egoista care sa se intereseze doar de el, iisus a spus sa te iubesti pe tine apoi pe alti, poate ma insel si esti curios de fel

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă există pentru mine spaime existențiale? Din păcate da, dar nu vreau să dezvălui mau mult despre mine pe tema atam sunt lucruri prea personale.
Întrebările tale?
Citește La lege, de Kafka. Acolo este o fabulă modernă despre tine.

| Doub a răspuns:

Nu mă plictisesc unii oameni. Aş putea vorbi cu ei nopţi întregi.

| whatevernvm a răspuns (pentru Doub):

Multumesc, si eu cu tine

| Doub a răspuns (pentru whatevernvm):

Băăăăăăăăăăăăăăăăăăăăi, am o stare de om drooogat.
Aoleu, stai că's aşa sunt mai mereu.
Eşti dovlecelul meu, odododododo. love struck

| whatevernvm a răspuns (pentru Doub):

Eu am pierdut cheile. Si mintea

| DoarBogdan explică (pentru Doub):

Ce imi place discutia voastra big grin nu prea inteleg mare lucru dar ma rog...

| Doub a răspuns (pentru DoarBogdan):

laughing)

| DoarBogdan explică (pentru Doub):

Am si eu cativa cu care fac asa laughing

| Doub a răspuns (pentru DoarBogdan):

Păi e bine, înseamnă că sunt oameni în prezenţa cărora te simţi bine.

| Doub a răspuns (pentru whatevernvm):

E ok, o să le găseşti tu. Nu ar fi prima oară când o faci.

| DoarBogdan explică (pentru Doub):

O da. Si totusi am avut o experienta neplacuta laughing

| Doub a răspuns (pentru DoarBogdan):

?

| whatevernvm a răspuns (pentru Doub):

Da, dar ultima data erau in usa. Acum nu mai erau

| DoarBogdan explică (pentru Doub):

Nevermind. Dar daca ma gandesc mai bine poate si asta e farmecul pe TPU happy Doar nu o sa fie totul oke.

| Doub a răspuns (pentru whatevernvm):

Mă bucur că le-ai pierdut atunci, a fost un moment genial, chiar aveam nevoie de susţinere.

| Doub a răspuns (pentru DoarBogdan):

Ah, cu cineva de pe TPU ai vorbit?

| DoarBogdan explică (pentru Doub):

Mda, pai nu la asta faceam referire? big grin

| Doub a răspuns (pentru DoarBogdan):

Ups, păi eu nu.

| DoarBogdan explică (pentru Doub):

Pai in viata normal ca sunt experiente neplacute happy Dar am trecut peste ele. Cumva astea imi placeau, desi e ciudat, chiar eram curios cum o sa reactionez big grin

| J0B0MAT a răspuns:

Să ascult muzică. Niciodată nu mă plictiseşte asta.

Nici asta nu mă plictiseşte, îmi place.Sunt ok întrebările tale.winking

| DoarBogdan explică (pentru J0B0MAT):

Oare sunt oameni pe lumea asta pe care ii plictiseste muzica? hm...

| J0B0MAT a răspuns (pentru DoarBogdan):

Probabil că da sau care nu prea o suportă.

| DoarBogdan explică (pentru J0B0MAT):

Si iar... oare sunt oameni pe lumea asta care nu suporta muzica? Cred ca fiecare asculta cel putin un singur gen. Sau asa vad eu lucrurile... Chiar si africanii happy

| RainmakerX a răspuns:

De ce nu ma plictisesc? Muzica si photoshop...

Pentru cei care ma stiu si intreaba... exista momente cand ma plictisesc de anime-uri si fac pauze lungi pana apare ceva bun... *care sa-mi placa* Deci asta nu intra in lucrurile "de care nu ma plictisesc niciodata*.

In rest... imi place sa vorbesc cu prietenul meu cel mai bun si cu o fata. Mereu gasim cate ceva de vorbit, chiar daca de multe ori ajungem sa vorbim lucruri minore. Totusi, imi face placere deci nu ma plictisesc. big grin

Niciodata nu ma plictisesc intrebarile celor "apropiati". Intru special ca sa raspund la ele. De obicei nici nu ma uit la alte intrebari -de la necunoscuti *nu am timp*

Intrebarile tale sunt okay man, stai fara grija.

| R0R0 a răspuns:

1) Ma plictisesc destul de repede. Poate doar muzica nu mă plictiseste, dar daca ascult aceleasi piese zilnic, ma plictisesc maxim.
2)Nu ma plictisesc intrebarile altora. Mai ales daca sunt interesante.
3)Intrebariile tale sunt drăguțe. Te pun la gandire.Cred ca asta si este scopul tău.

| DoarBogdan explică (pentru R0R0):

La 3 ai observat bine laughing se ascunde ceva dincolo de aparentewinking

| R0R0 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Stiu!
Vrei sa faci pe misteriosul.

| DoarBogdan explică (pentru R0R0):

Si imi iese? big grin

| R0R0 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Cand vorbesti cu mine, nu!

| DoarBogdan explică (pentru R0R0):

Oh, ma cunosti prea bine sad

| R0R0 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Cam da!

| Florentina9210 a răspuns:

Sa stau cu iubitul meu, nu ma voi plictisi niciodata de acest lucru.
E foarte atent cu mine si asta m-a motiveaza sa duc mai departe relatia cu el.
Intrebarile tale sunt ok. Nu ma plictisesc sa raspund celor care chiar au nevoie de ''ajutorul'' meu. Nu stiu cu exactitate cat ii ajuta dar eu imi fac datoria sa ii ajut cum pot.

| DoarBogdan explică (pentru Florentina9210):

Iubirea nu se pune big grin

| Florentina9210 a răspuns (pentru DoarBogdan):

I didn't know it. sad Ok si mai era ceva. Nu ma voi plictisi niciodata de condus. Iubesc masinile la nebunie.

| DoarBogdan explică (pentru Florentina9210):

Si tot nu reusesc sa dau bine cu spatele laughing

| Florentina9210 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Tu nu reusesti sa dai bine cu spatele, eu bag din prima viteza. laughing Ne-am gasit.

| DoarBogdan explică (pentru Florentina9210):

E vina garajului laughing

| Florentina9210 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Tu esti pe principiul. ''Tot ala mort e vinovat, nu? " laughing

| DoarBogdan explică (pentru Florentina9210):

Era in panta, ce sa facem laughing

| NeNaturaL a răspuns (pentru Florentina9210):

"Sa stau cu iubitul meu, nu ma voi plictisi niciodata de acest lucru. " daca as avea un leu de fiecare data cand am auzit miciuna asta, eram eu cel mai bogat de pe planeta.

Sa ascult muzica.

| DoarBogdan explică (pentru NeNaturaL):

Nu intlegi iubirea man big grin

| Florentina9210 a răspuns (pentru NeNaturaL):

E ceva in neregula?
Si vezi ca dupa ''.'' se scrie cu litera de tipar.winking

| Florentina9210 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Lasa-l ca oricum n-ai cu cine te intelege. E cont nou, nu ii dqau prea multa importanta. Cine stie ce persoana aiurita se ascunde in spatele lui. laughing

| DoarBogdan explică (pentru Florentina9210):

Sa nu judecam asa happy Fiecare are o poveste si merita ascultata macar. Acestea sunt momente big grin

| Idkidk a răspuns:

1. Mersul cu bicicleta, Şpagatul, Statul cu Hakiro, Vorbitul cu tine, etc...
2. Nu mă plictiseşte!
3. Întrebările tale sunt chiar tari! happy Şi complexe.

| DoarBogdan explică (pentru Idkidk):

Spagatul nu te plictiseste? big grin

| Idkidk a răspuns (pentru DoarBogdan):

Nu! M-am chinuit să-l fac 2 luni. happy Vi pe Transformice? Apropo, mă cert cu nişte ''copilaşi de grădi ''.

| syd2 a răspuns:

O doamne, ma uit la raspunsurile astea si toate sunt atat de "sincere " de nu mai stiu. Ar fi destul sa le replici ceva unuia din aia care ti-a raspuns si sa vezi cum n-o sa le mai placa intrebarile tale.

| DoarBogdan explică (pentru syd2):

Asta ma intreb. Oare daca as spune ceva gresit numai odata, m-ar considera altfel? Sau ar incerca sa inteleaga de ce am zis asta...

| VibeTrix a răspuns:

Da. Nu ma plictisesc atunci cand cant sau desenez.
Nu, nu ma plictiseste. Dar m-ar plictisi, n-as mai raspunde.
Intrebarile tare sunt tari-ciment
happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scoala,orientarea
Sunt bune intrebarile tale happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa ascult muzica iar restul sti tu happy
Absolut deloc chiar imi face placere, nici nu inteleg cu ce sa ma plictiseasca. Intrebarile tale chiar imi plac big grin

| DoarBogdan explică (pentru anonim_4396):

Da happy
Thx

| anonim_4396 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Cu placere happy

| Florin_Chiba_1988 a răspuns:

Viaţa! Niciodată, e o aventură, o carte, care o scriem zi de zi, filă cu filă. Dacă am fi plictisiţi, probabil nu am răspunde la întrebări. De vrem să o recunoaştem sau nu, răspunzând la întrebări, ajungem să ne cunoaştem mai bine, noi pe noi înşine.

| FrumusicaSufletista a răspuns:

Cine a spus ca nu ne plictisim niciodată,eu cel puțin am momente în care mă plictisesc îngrozitor.Dar oarecum parcă nu mai am același entuziasm ca la început atunci cînd raspun la întrebări, poate pentru ca acum am lucruri importante de făcut, dar totuși parcă am mai evoluat mental vorbim, mulți mi-au spus ca m-am schimbat spiritual, alții nu mă mai recunosc, dar ok.Cu referire la întrebările tale, ce să spun sunt destul de raționale, adică nu am văzut nici o întrebare stupidă la tine, oricum fiecare scrie în intrebari ceea ce îl doare happy.

| DoarBogdan explică (pentru FrumusicaSufletista):

Pe mine nu chiar ma "doare", voiam sa aflu pareri big grin

| FrumusicaSufletista a răspuns (pentru DoarBogdan):

Nu mă refeream anumit la tine, am spus și eu așa ca de încheierehappyApropo doar stii ca minți acum?:d

| DoarBogdan explică (pentru FrumusicaSufletista):

De ce sa mint? big grin

| ἶῆfἶῆἶƮყ a răspuns:

Sa vorbesc cu cine imi place big grin

| FataȘarpe a răspuns:

Sa fac mazgosenii chimice din sampon, lipici lichid, aracet, etc.
Sincer. e ceva mai personal dar a ajuns sa imi placa starea mea de tristete neterminabila si tatru, e ca un hobby. A ajuns sa ma simt bine ca am fobie sociala si o groaza de probleme. (ma rog, nu atunci cand e fobia activata de ceva... nu e deloc placut) Pur si simplu simt ca tot timpul trece si eu trec odata cu timpul, dar totusi raman in loc. Simt ca traiesc degeaba(te rog, nu imi spune ca nu, chiar nu ajuta) si ca as putea sa mor doar cu regretul ca am adus suferinta persoanelor cu care am crescut. Simt ca sunt goala pe interior si nu am o personalitate anume, dar imi place ca pot pacalii lumea usor, ca toti ma cred prostuta si puierila, si pe vara-mea cea cu probleme-saraca-de-ea. Imi place senzatia de gol, sa nu ma gandesc la absolut nimic. Sa fiu o fantoma, sa privesc lumea cum traieste, adolescentii cum pot sa vorbeasca, si sa ma intreb de ce eu nu pot. Totul mi se pare ciudat de satisfacator. Ma face sa ma simt fericita si usurata cand am o criza de plans, sa ma ascund, sa nu afle nimeni. Senzatia pe care o am cand plang si frazele spuse de mine, despre mine, se deruleaza la nesfarsit. Imi place cand lumea crede ca sunt ca ei. Dar totusi oricat ma chinui ei tot ma cred o ciudata ce sta si se plimba mereu singura, nu face nimic, uraste pe toata lumea dar e creepy de draguta cu altii.
Totusi sunt multe lucruri care ma fac trista, de asemenea. Probabil mai multe.

Imi place sa raspund la intrebarile tale. Ma simt trista ca nu simt sentimente prea puternice fata de acest site ca voi, dar putina fericire pe langa vesnica indiferenta lasa.

| DoarBogdan explică (pentru FataȘarpe):

Hey. Cui nu i-ar place sa face ce zici tu? zau asa. O fantoma? Adica inteleg sensul. Ar fi foarte frumos. Sa pot sa vad viata cum se desfasoara si eu sa nu intervin dar sa stiu ca sunt acolo. Sa stau linistit sa nu ma stresez. Sa nu ma intereseze de nimic. Sa fiu gol cum zici tu. Deci cred ca ar fi grozav.