| VasileRapidistu13 a întrebat:

Exista firme private unde ca programator nu esti activ 100% din timp? Adica nu e obositor sa stai 8 h in continuu la pc? Ma rog o pauza de 10 minute nu se pune.

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu te tine nimeni lipit de monitor 8h in continuu și dacă te tine de aia te plătește. Și nu doar programatorii stau 8h in fata calculatorului. Sunt zeci de locuri de munca unde stai 8h nemișcat la calculator

| sierra1 a răspuns:

"adica nu e obositor sa stai 8 h in continuu la pc? "

este, chiar foarte.

Doar că mai nou se "servește" adeseori, lucrul de acasă, online

| VasileRapidistu13 explică (pentru sierra1):

Nu lucreaza toti programatorii de acasa.

| sierra1 a răspuns (pentru VasileRapidistu13):

Cine a zis asta, că TOȚI lucrează de acasă?

| VasileRapidistu13 explică (pentru sierra1):

Nobody,dar spune-mi draga sierra, pai si ce fac baietii cu programarea? ca sunt si locuri unde esti activ 100% din timp.

| sierra1 a răspuns (pentru VasileRapidistu13):

La prima am știut răspunsul, la a 2 a, nu

| VasileRapidistu13 explică (pentru sierra1):

Te inteleg imi fac de lucru, pana ma bag la job, mai intreb una, alta, mai afli o parere ceva.