| anonim_4396 a întrebat:

Exista vreun leac homeopatic pentru nefrita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Incercati cu decoct de telina(radacina)-macinata, sau infuzii din frunze de mesteacan, coada calului, busuioc, teci de fasole, traista ciobanului, troscot, coada calului, macese, coada soricelului, se face infuzie si se beau 2-3 cani pe zi, sau ceai de anghinare se bea cite 2-3 cani/zi.Sanatate.

| gabimaris a răspuns:

Cu siguranta exista, dar homeopatul ti-l va prescrie pe cel mai potrivit dupa o anamneza corecta!

| dicarmencitta1957 a răspuns:

Regimul de viata si alimentatia
Regimul de viata al bolnalui cu nefrita cronica este foarte important.
Odihna trebuie sa ocupe cel putin 10 ore din 24. Programul de munca va fi limitat, excluzindu-se eforturile fizice si oboseala.
Bolnal va evita umezeala si frigul, purtind ciorapi si incaltaminte groase.
Se va combate constipatia pentru a se elimina substantele toxice de la nivelul intestinului si prin aceasta starea de intoxicatie cronica a celor cu insuficienta renala.
Bolnal de nefrita cronica va face analize lunare (urina si dozarea ureei in singe) si va pastra contactul periodic cu medicul mai ales daca intre timp a contractat vreo amigdalita etc.
In privinta alimentatiei, regimul global al bolnalui de nefrita cronica trebuie sa fie bogat caloric mai ales in lipide si glucide. Ratia trebuie adaptata la greutatea ideala a individului.

| dicarmencitta1957 a răspuns:

CABINET HOMEOPATIE DR. DUMITRESCU ADRIAN | harta Vizite: 814

Consultatii si tratamente homeopate adulti si copii; medic-lector homeopatie, specialist pediatrie detalii

| dicarmencitta1957 a răspuns:

Scuze nu mi-a iesit toata adresa din prima, ai aici si nr de tf pentru consultatii si tratament.Detalii: Consultatii si tratamente homeopate adulti si copii; medic-lector homeopatie, specialist pediatrie Adresa:, Str. Tache Gheorghe nr. 13, bl. 17, sc. 5, et. 1, ap. 167, int. 167C, sector 4,,
Telefon: Tel. 0766.437.264
Email: dumitrescu.md@gmail.com; anca_med.2006@yahoo.com;
Web: www.cabinethomeopatie.ro;
Orar: Cu programari

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Numai un medic homoepat poate să-ți prescrie un tratament potrivit afecțiunii tale.
Sănătate.
Pa, pa.