| anonim_4396 a întrebat:

Există oamenii extrem de bogați si foarte nefericiți. Si oameni săraci care sunt la fel de nefericiți.
Intrebarea este.
Bogat sau Sărac. Ce trebuie să facă un om pentru a fi complet fericit?

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Omul trebuie sa iti gaseasca linistea si pacea interioara, asta e foarte important, mereu sa se concentreze doar in prezent

| DeMicUnCălător a răspuns (pentru RAY):

Oare e posibil ca fericirea să fie un dar pe care unui l-au primit la naștere?

| RAY a răspuns (pentru DeMicUnCălător):

Nu exista fericire

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru RAY):

Citește Cuvântarea lui Isus despre fericire.

| RAY a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

Si iisus vorbea despre pace crestino

suntserios
| suntserios a răspuns:

Bogat, clar. Nu vad unde e dubiul.

| sierra1 a răspuns:

"Ce trebuie să facă un om pentru a fi complet fericit?"

cred că ar trebui să urce in rai, doar acolo există fericire "completă"

| Freya1 a răspuns:

Sa nu pună preț pe faptul ca e sărac sau bogat.

Indiferent de statutul tău financiar, atâta timp cât ești mulțumit de tine și cu tine ești fericit.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Să găsească o cale de mijloc. Sărăcia vine cu lipsuri, bogăția cu responsabilități prea multe. Un trai decent, mai puțin timp petrecut pe social media, mai multă natură + relații autentice și puțină recunoștință cred că sunt cheia.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Să-l aibă pe Dumnezeu, căci numai cu și în Dumnezeu găsești bucuria adevărată, nu în lucruri materiale trecătoare, căci toate vor trece, dar Dumnezeu rămâne în veac.