| Bogdiii93 a întrebat:

Exista vraji si blesteme? Daca esti vinovat cu ceva si cineva umbla pe la vrajitoare sau te blesteama.Se prinde?

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Unii spun ca da.

| mona a răspuns:

Nu stiu daca exista cu adevarat dar eu una nu cred in asa ceva

| thealchemist a răspuns:

Depinde, majoritatea vrajitoarelor nu-s decit niste escroace, insa o vrajitoare adevarata poate pune un blestem pe tine de care nu mai scapi niciodata.

| Musique a răspuns:

Sigur că da.
Normal
Bineînțeles.
Absolut.
Cum să nu?

Tu chiar crezi în toate prostiile? Și pământul e atât de mare. sad

| OnuOnulică a răspuns:

Nu, nu există!

| PedoBarbie a răspuns:

Şi Zâna Măseluţă există.

| AtateaConditii a răspuns:

Da, asa ca nu te amesteca cu astea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu personal nu cred in asa ceva. Stii, multa lume spune ca daca nu crezi, nu ai cum sa fii afectat de ele. Si chiar asa este. Persoanele care cred in asta, sunt predispuse in a fi afectate de astfel de lucruri happy

| HellGirl666 a răspuns:

Dacă nu crezi în ele nu au cum să te influențeze, zic.

| BømbøniikáDøLLcee a răspuns:

Energiile malefice influenţează starea de sănătate a omului, care se înrăutăţeşte brusc, fără cauze obiective.

Oamenii care se plâng de lipsă de vitalitate îşi descriu starea în aceste cuvinte: „mă simt ca o lămâie stoarsă"; „în piept mi s-a pus o greutate înspăimântătoare Şi nu mă lasă cu nici un chip".

Tot influenţelor malefice li se atribuie: creşterile mari de temperatură, frisoanele puternice, somnul agitat, pierderile mari în greutate, revenirile neaşteptate ale bolilor, complicaţiile operaţiilor, insuccesele în viaţă, accidentele.

Subiectul „făcăturii", (farmece, vrăji, deochiuri, blesteme, atacuri psihice) revine frecvent în conversaţia femeilor. Acestea sunt mai receptive decât bărbaţii la influenţele câmpurilor de informaţii străine şi având o sensibilitate crescută, percep mai repede pericolele, calitate ce ţine de patrimoniul genetic ancestral.

În majoritatea cazurilor, teama oamenilor de făcături este nejustificată, dar în ultima vreme, experienţa personală mi-a arătat o frecvenţă mai mare a acestor fenomene.

Cu cât devine mai grea viaţa noastră, cu atât mai puţină bunătate găsim la semenii noştri - iar pornirea de a face rău are deseori efecte directe asupra vieţii şi sănătăţii noastre. Oamenii rău intenţionaţi, cu care avem de-a face în mod curent, sunt în general diletanţi şi acţiunile lor nu pricinuiesc prea mult rău.

În situaţii singulare, răul se concentrează în forme acute care îşi atinge ţelul. Influenţa acestor energii negative se manifestă fizic prin străpungerea câmpului bioenergetic de protecţie sub acţiunea câmpurilor de informaţii străine.
FUNDITA PLZ?