| mODIN a întrebat:

Fata de cand erati mai tineri, cum s-a schimbat definitia voastra a unui "barbat adevarat"?

17 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Totul incepe cu aspectul fizic, dacă ai 1, 60 și voce de copil, nu o sa poți niciodată să fii masculul ăla cultural, tradițional, că persoana trebuie să înveți mereu, să îți imbunatesti condiția, ar fi multe de spus

| RAY a răspuns:

Sa fim realisti barbati frumosi sunt putini

| Lupică27 a răspuns (pentru RAY):

El vorbeste de barbati puternici la caracter cu coloana vertrebrala si oua de fier, nu de barbati frumosi, ca nu e concurs de miss.

| RAY a răspuns (pentru Lupică27):

Un alfa e si puternic

| RAY a răspuns:

Asa e, sunt putini barbatori atragatori

| Hyperion7 a răspuns:

Credeam că bărbatul adevărat e un expert în sex,in cuceriri și că poate avea orice femeie vrea el,nimic mai greșit!
Din potriva, a fi loial unei singure femei, abia asta e bărbăție adevărată, într-o lume superficială, bărbatul care conservă cel mai bine principiile sale de viață, abia acela este bărbat adevărat, parerea mea.

| Dismally a răspuns:

Cred ca trebuie sa fie foarte puternic si aici ma refer la caracter.

| Lupică27 a răspuns:

Modelul de barbat cand eram eu pustan era tipul cocalar analfabet fara educatie si coloana vertebrala care spargea toata ziua seminte si se credea rambo.
Trageau femeile la ei ca magnetii, nu stiu cum dreacu.
Cand eram mic nici nu prea stiam ce e ala barbat adevarat, crescand fara tata intr-un mediu de cocalari si zdrente.

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Definiția unui bărbat cu adevărat bărbat nu doar cu numele ar fi cam așa și anume că acesta trebuie să fie mai întâi înțelept,apoi garantat va cunoaște rolul,rostul său în lume,trebuie să fie capabil de autocontrol și să NU facă rău vreuneia de sex feminin ci să cunoască rolul,rostul ei în această lume,să o protejeze chiar și de el însuși sau de alți bărbați,să fie capabil să se conducă,să se gospodărească,să fie ordonat,organizat,să fie demn,cinstit,corect, să poată să îndrume în viață, să poată fi un sprijin, să plângă, dar niciodată să se plângă!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Comparativ cu vremea mea și pe ani nici măcar 1 din 10 de azi nu mai sunt cum erau atunci între 20 de ani și până în 40 de ani.

Femeile de vreo 15 ani nu mai au ce bărbați să aleagă că nu sunt.

Raportul de bărbați adevărați pentru femei frumoase e cam 1 bărbat din ăsta la 15 - 20 de femei frumoase.

Cei tineri din ziua de azi nu înțeleg de ce femeile nu îi vor dar ei habar nu au că ce bărbat vor ele are zeci de femei frumoase din care să aleagă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred că în 10 ani dacă continuă ca acum FEMINIZAREA bărbaților vor ajunge cam 50 de femei frumoase la 1 bărbat adevărat care va mai fi atunci.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta va duce la multe frustrați

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Uite ce scrie aici

"Bărbatul a ajuns să meargă la coafor, la manichiură, la pedichiură, exact ca o femeie. În trecut, el era cumva obligat să preia frâiele şi să se descurce. Feminizarea din prezent a bărbatului a dus la grave probleme în multe cupluri. Dacă te duci des să te pensezi, deja este o problemă de bărbăţie"

https://adevarul.ro/......92026.html

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru că și ăia și cum credeam și eu că femeile vor un tip feminizat,când crezi in minciunile femeilor e grav, contează fizicul și să fii un manipulator, un vagabond, șmecher, asta vor ele, la 35 de ani după ce sunt uzate rău vad și de un provideri, între timp are și un copil, doi, mulți bărbați au crezut în aceste minciuni și cică erau înșelați de opusul lor

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Scrie în articol că și femeile s-au masculinizat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să fie respectuos, politicos și matur. Acum nu îmi mai doresc aceste lucruri.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce îți dorești opusul?