| Larysssssa a întrebat:

Fetelor, vă place să faceți menaj? Cât de des gătiți, călcați, dați cu aspiratorul prin casă, adică la cât timp faceți treburi casnice gen călcat cămășile partenerului, gătit, dat cu mopul, făcut prăjituri, splălat haine șamd? Eu sunt maniacă. Zilnic fac treburile astea și îmi ia ore întregi până termin și parcă am senzația că nu se cunoaște nimic prin casă și mă enervează chestia asta. Tatăl meu îmi spune să fac asta mereu deoarece fetele ca mine sunt rare în ziua de azi, pe când mama, îmi reproșează că să mă axez mai mult pe partea sentimentală, că de acum sunt mare, am 18 ani și este cazul să găsesc un bărbat matur și cu bani, ca să nu dau cu mopul și să gătesc toată viața, pentru că (zice ea, mama mea) femeile s-au modernizat și că am să mă fac de râs în fața bărbaților dacă nu mă voi dezobișnui de acest *hobby* care îmi preocupă cea mai mare parte din timp, dar care, mie îmi place și dacă stau o zi degeaba, fără să nu mișc nimic prin casă, mă simt aiurea și trebuie să fac măcar o prăjitură sau să șterg geamurile, să-i calc cămășile tatălui meu etc. ca la urmă să fiu satisfăcută că am făcut ceva, că nu a trecut ziua degeaba. Vouă cât timp vă ia ca să terminați de gătit, de dat cu aspiratorul și de călcat?

Răspuns Câştigător
| GoldenZenith a răspuns:

Gătesc.
Aspir.
Spăl.
Calc.
Șterg.
Igienizez.
Dezinfectez. De cel puțin 2 ori pe săptămână.
Îmi place mirosul curățeniei și al clorului. Mda.

8 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Gătesc. Îmi place, o fac aproape zilnic. Nu calc, detest asta. Curățenie fac când am chef și e nevoie. Am făcut acum 2 ore ca mă apucase la 4 dimineața curățatul în baie și spălatul rufelor, dar în general mă preocupa gătitul pentru mine și prietenii mei din apartament

| Doub a răspuns (pentru whatevernvm):

"prietenii mei de apartament"
loool rolling on the floor))

| whatevernvm a răspuns (pentru Doub):

Prietena mea doub, nu te încântă mâncarea mea?

| Larysssssa explică (pentru whatevernvm):

Să-nțeleg că duci o viață desfrânată?

| Doub a răspuns (pentru whatevernvm):

E un deliciu de fiecare data

| whatevernvm a răspuns (pentru Larysssssa):

Explica, te rog

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Esti mai matura decat maica-ta.
Sa cauti printul "matur si cu bani", dintr-o familie normala, e un lucru ce te va transforma intr-o carpa, sau o domnisoara batrana.
Tipii maturi si cu bani, vor femei de nivelul lor. Daca ai avea totusi sanse sa atragi asemenea barbati, vor veni tocmai pentru ca esti o buna gospodina (frumoasa si "darnica", neaparat rolling eyes ).
Nici un print cu bani, nu o sa ia o fata simpla de nevasta, ca sa o tina pe mancare comandata. Maica-ta a ajuns la maturitate cu niste fantezii de "printesa" de 13 ani, care a vazut prea multe filme.
Tatal tau are dreptate. Stai mai mult cu el.
"Printul" tau ar fi mai bine sa fie un tip la fel de muncitor ca si tine, ca sa aveti impreuna un camin frumos. Nu un tip cu bani, plictisit de viata de familie, dupa care doar vei da cu mopul, si vei calca (,) camasi.

| RainmakerX a răspuns:

Sunt baiat si raspunsul meu nu are legatura cu intrebarea dar sa stii ca ambii tai parinti au oarecare dreptate.

In primul rand, tatal tau are dreptate cand spune ca fetele ca tine sunt rare, dar, si acel partener pe care il gasesti trebuie sa faca ceva in casa caci nu ai cum sa faci tu totul atata timp cat vrei sa ai o cariera si sa nu fii obiectul aluia. (presupun ca vrei una)

De asemenea, mama ta are o oarecare dreptate dar greseste in acelasi timp. Un barbat matur si cu bani, daca nu are sentimente pentru tine, o sa te foloseasca numai pentru sex iar tu ai avea din partea lui numai sustinerea materiala si nu cred ca iti doresti numai asta.

Gaseste un baiat ca tine! Nu zic sa fie sarac dar o sa aveti amandoi cariere si o sa va descurcati. Este mai important sa faci ce simti decat sa te sustina un "matur" cu bani asa cum zice mama ta. Bine, daca te indragostesti de el si sentimentul e reciproc atunci poate sa fie si un matur cu bani. Vrei sa fii iubita lui, nu ingrijitoare de mosi.

Nu te schimba dar alege persoana potrivita! O sa stii cand o sa-l gasesti.