| anonim_4396 a întrebat:

Fetelor voi stiti sa gatiti? Nu ma refer la cartofi prajiti sau sa faceti un sandvis.

77 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Mariapetrupanainte):

Vrei sa ramai fata mare pana la nunta? sau am inteles eu gresit?

| Mariapetrupanainte a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai inteles tu gresit fata mare inseamna fata nemaritata este asa o vorba precum a ramine fata mare adica batrina dar necasatoriat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Mariapetrupanainte):

Aaa ok. greseala mea.
"parca nu sunt chiar asa de urita ca sa nu ma ia nimeni." pai daca esti tu cea din poza nu o sa ai probleme, stai linistita. dar tu stii deja asta, dar iti place sa o mai auzi, ca esti sireata laughing.
app.
sa stii si tu ca in ziua de azi casatoria strica casniciile, nu zic ca e ceva rau sau mai stiu eu ce, dar pe viitor daca o sa am o familie fericita ( nevasta copii) si o duc bine asa, nu am sa fac prostia sa ma casatoresc. se schimba mult mentalitatea dupa casnicie, nu stiu de ce, dar e asa.

| Mariapetrupanainte a răspuns (pentru anonim_4396):

E corec ce spui insa fata cu care o sa fii crezi ca o sa-si doreasca sa traiasca asa pur si simplu fara macar un document in care sa fiti casatoriti.Eu stiu un caz real baiatul nu doreste sa se insoare insa fata da si nu cred ca ei ii place asa sa traiasca si mai ales parintilor.Ei daca ai sa-ti gasesti o persoana care o sa gindeasca ca tine atunci o sa fie totul oK.

| jewnina a răspuns (pentru anonim_4396):

Inseamna ca nu locuiesti in Romanica

| jewnina a răspuns (pentru anonim_4396):

De fapt, acu mi-am amintit ca acu 3 zile am facut o prajitura cu capsuni, dar nu e cv obisnuit la mn..cand ma trazneste un fulger laughing cand eram mica faceam negrese, era "specialitatea casei"

| AndreeaAndr a răspuns:

Cu ce te ajuta asta?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru AndreeaAndr):

am mai zis, nu, nu caut. doar ca eram curios daca fetele stiu sa gateasca. am vorbit cu multe persoane pana acum si am ajuns la concluzia ca din ce in ce mai multi baieti stiu sa gateasca si fetele nu. in mare parte pentru ca baietii pleaca singuri mai devreme decat fetele, poate. si eram curios cum e treaba si pe aici.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru jewnina):

Pai nu sunt de 6 ani in Romania, aproape 7. deci, ai nimerit-o laughing

si eu am facut de recent negrese, au iesit putin arse pe fund, dar in rest, de nota 10

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Mariapetrupanainte):

E doar o bucatica de hartie, nimic mai mult. dar am eu grija sa nu imi placa una de genul, adica sunt chestii nesimnificative. daca pentru tine sunt, bravo tie nu zic nimic de "rau", dar pentru mine e doar o hartie.

| jewnina a răspuns (pentru anonim_4396):

Si pe unde te plimbi tu prin lume?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru jewnina):

Italia, Roma

| jewnina a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu te mai chinui sa dai atatea explicatii..nu stii ca principala caracteristica a romanilor din Romania e critica rautacioasa?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru jewnina):

Nu stiu la ce te referi cu critica rautacioasa, nu ma cert cu nimeni mai sus tongue

| jewnina a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma refeream ca unii zic ca iti cauti nevasta prin intrebarea asta

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru jewnina):

Eh, mai greseste omul laughing. cum am zis, am gasit pe cineva, dar si asa, doar un idiot cauta pe cineva online. se stie ca omul minte, mai ales in spatele monitorului de aia prefer sa vorbesc cu cineva face to face, asa stiu cand ma minte sau nu, sau imi dau seama cat de serioasa e ca persoana sau nu

| ___Enzo a răspuns:

Urăsc gătitul(100%)