| Annitu a întrebat:

Care e diferenţa dintre ştiinţe sociale şi filologie?

2 răspunsuri:
| medex3 a răspuns:

LA stiintele sociale intra aia cu media mai mica decat 7 si la filologie intra cei cu media mai mare de 8-8. 50happy
Deci daca vrei saa iti dau un sfat:treci pe la filologie daca nu vrei sa fi in clasa cu cele mai mari "desteptaciuni" ale planetei

| andreiolariu a răspuns:

Iţi recomand stiinte sociale. Faci 2 ore de mate pe saptamana, 2 de fizica, 1 de biologie si 1 de chimie. In schimb multa romana, engleza 3h, franceza 2h, latina 1h, istorie 3h, geografie 2h, desen, muzica, logica, mass media, informatica, religie ş. a. m. d. Dai teza la romana, engleza/franceza, istorie/geografie, logica. Ptr. cei care nu iubesc mate, fizica, chimie este recomandat deoarece la bac nu vor da aceste materii.
La filologie in schimb se face latina pana in anul IV si vei da si teza si materia este inclusa si la BAC.
Iti doresc mult succes.