| JOHNtheADVISOR a întrebat:

Fiți sinceri dacă înainte de pandemie ai fi văzut o persoană cu mască ce ți-ar fi trecut prin minte?

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu am cautat dupa ce am scapat de meningita am cautat o masca, si am aflat atunci de n95, dar in Romania nu era, pai probabil spuneau ca am o boala grava, ca sunt nebun, ca sunt ciudat, romani sunt limitati, daca esti diferit gata te judeca

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ca ii e frica de virusi

| Ineys a răspuns:

In tarile civilizate, si la o simpla raceala, majoritatea oamenilor poarta masca.

| Invictusman a răspuns:

Am văzut băieți ce purtau măști de gaze, umblau pe strada lejereanu' fără nici o reținere.
Dacă as fi văzut o persoana purtând în public o masca chirurgicala m.as gândi ca are o problema medicala serioasa sau o scăpat de la spitalul 9.

| JOHNtheADVISOR explică:

Exact.La asta voiam să ajung. Înainte de pandemie dacă purtai mască erai văzut ca un ciudat, râdeau poate de tine, te fereai că cine știe de ce boală gravă suferă și poate iau și eu, erai făcut nebun.În schimb acum dacă nu ai mască se feresc de tine și unii te privesc ciudat ca și cum ar vrea să te ia la bătaie.Vedeți de ce nu e bine să râdem sau să faci mișto de cineva indiferent cine este, căci niciodată nu știi cum se întoarce roata.

| anonim_4396 a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

Mare dreptate ai!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Că e bolnav și trebuie să stau departe de el. Acum e complet invers. Când văd pe cineva fără mască mă gândesc că e ignorant sau are o ambiție de prost.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Că e răcită coaptă și are educație, să nu răspândească răceala in spațiile publice.

| AndreeaWTS a răspuns:

Probabil aș fi crezut că e chinez.
Că doar ăștia purtau măști și înainte de pandemie.

| Eisenheim a răspuns:

Îl verificam, sa vad daca e alan walker, sa prind un autograf laughing