| DarKJoKeR a întrebat:

Am un laptop cumparat cu windows vista preinstalat, si ma bate gandul sa instalez windows xp, pentru ca sunt jocuri care nu imi merg deloc bine. dar se poate sa imi pierd garantia daca schimb windowsul?

9 răspunsuri:
| sinblade27 a răspuns:

Nu are treaba garantia cu softul instalat dar nu prea iti recomand xp mai ales pentru jocurile noi. 2010 pentru ca nici unul aparut anul asta nu mai are suport oficial de xp deci recomand windows 7

| Catalion a răspuns:

Poate ca acele jocuri nu iti merg pentru ca nu ai ram suficient sau placa ta video nu indeplineste cerintele jocului. Nu pentru ca ai Vista. E logic.

| Alex_9605 a răspuns:

Nu. Windows-ul nu are absolut nici o legatura cu garantia laptop-ului. Poti sa reinstalezi windows-ul de 100 de ori atata timp cat ai licenta aia originala si o poti folosi de cate ori vrei tu in decursul valabilitatii sale.In cazul in care umbli in laptop, daca vrei tu sa schimbi ceva sau sa adaugi atunci DA pierzi garantia.Instaleaza-ti ce Windows vrei tu happy

| Myr3ll1994 a răspuns:

Nuuu schimba windowsul linistit, nu ai cum sa pierzi garantia doar daca il desfaci.

| jocuri888 a răspuns:

Nu

| HasuX a răspuns:

Nu isi va pierde garantia.Doar daca il deschizi in spate sa schimbi ceve din el.

| pac2oo6 a răspuns:

Nu se poate, ai garantie doar pe piese sau pe tot laptopul nu pe soft.

| Johny89 a răspuns:

Nu iti pierzi garantia,. dar daca ii prima data cand pui xp pe el o sa iti dea ceva erori cand il instalezi. sfatul meu sa ti l instaleze cineva care se pricepe.pentru ca mai mult ca sigur or sa trebuiasca schimbate niste setari din bios

| ladypink1 a răspuns:

Chiar nu stiu si eu am laptop tot cu vista a fost si i-am schimbat cu xp mai bine intreaba unde ai facut garantia