| RAY a întrebat:

Frica de esesc cum poate fi rezolvată?

Răspuns Câştigător
| Hyperion7 a răspuns:

Frica de eșec poate fi "rezolvată" prin expunerea la stimulul care îți provoacă frica.
Cu cât te expui, diluezi sentimentul de anxietate și frica.
Bine, aici joaca un rol cheie și stima de sine.Adica nu poți pune o persoana slabă de înger în focul iadului, cu gândul de a o face să îi fie mai puțin frica.Ai nevoie de oarecare tărie de caracter.
Însă na,ideea e sa faci contra fricii.
Ți-e frică pentru că femeile te vor refuza,încearcă totuși să discuți cu unele random pentru a de mai relaxa.
Ți-e frica de eșec, încearcă cu pași mici să lupți pentru diferite obiective personale.
Ți-e frica de moarte, accepta că e inevitabilă.
Ți-e frică de faptul că vei muri sărac, muncește pentru a-ți pune bani deoparte.
Cel puțin eu așa iau lucrurile, iar viața fiind relativă, fiecare are câtuși de putina dreptate, zic eu

| RAY explică (pentru Hyperion7):

Sa știi că realitatea virtuală expune omul în situații anexiosse ghidat de un psihiatru și chiar ajuta mult, daca nu te expui nu poți depăși niciodată situația, bine ai spus, tu ce frici ai?

| Hyperion7 a răspuns (pentru RAY):

Într-adevăr,dar tot realitatea virtuală te și scoate de acolo.Eu eram foarte anxios și acum sunt foarte deschis catre orice, tocmai datorită stimei mele de sine care s-a îmbunătățit considerabil.
Și da, eu sunt unul din acei oameni care nu are nevoie de psiholog deoarece se are pe sinewinking
Ca frici, mi-e frică că voi ajunge acolo unde mi-am dorit big grin

| RAY explică (pentru Hyperion7):

Bravo

10 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Avand cat mai multe esecuri si invatand din ele astfel incat sa stii ce ai de facut data viitoare.

https://www.youtube.com/results?search_query=frica+de+esec

| RAY explică (pentru dullcat):

Multumesc de video

| ShaOfHatred a răspuns:

Să câștigi mereu

| anonim3248 a răspuns:

Nu o poți rezolva dacă vrei prea mult de la viață.
Faci ce știi că poți face.
Cu femeile nu poți face nimic dacă nu ești bărbat să te caute ele pe tine.

| RAY explică (pentru anonim3248):

Nu e vb de fete

| anonim3248 a răspuns (pentru RAY):

Profesional și dacă ajungi foarte sus tot te uiți la alții câți bani fac și tot consideri că e un eșec viața ta.

| RAY explică (pentru anonim3248):

Eu merg pe ceea ce a scris Camus, e absurd să trăiești pentru a face banii