| MissDelevingne a întrebat:

Funda! Care e treaba cu Pepsi? De ce seamana cu Cola?
Si ce e si cu Pepsi-Cola sucul ala e 2 in 1? straight face
nu vreau rasp de pe wikipedia

1 răspuns:
| Updew a răspuns:

happy Buna. Cola este o aroma extrasa din boabele de cola a arborelui de cola. Pepsi, american, adria...sunt numele companiilor.
Pepsi Cola nu este 2 in 1 happy Pepsi este numele companiei iar cola este aroma din care este facut sucul. Acelasi lucru se intampla si cu concurenta. Doar ca ei si-au luat numele coca de la arborele de coca iar cola de la boabele de cola. Sper ca ti-am fost de ajutor, happy sunt bautor de Pepsi forever!