| CiocolataCuPiper a întrebat:

Funda : Cum as putea sa ii arat prietenului meu cel mai bun ( care de fapt are prietena ) ca imi place de el. nu vreau sa ii zic asa direct vreau sa isi dea seama din comportamentul meu fata de el

Răspuns Câştigător
| BaMmM a răspuns:

Dupa parerea mea cea mai simpla cale prin care sa ii arati ca il placea este aceea de ai atrage atentia in diferite moduri.
De exemplu:
-Incearca sa iti petreci cat mai mult timpul liber cu el astfel daca veti fi cat mai mult timp impreuna el nu va avea timp ca sa se vada cu prietena lui si asa cu siguranta se va lega ceva intre voi.
-Incearca sa il ti de mana chiar daca in gluma.
-Razi la glumele lui si cauta ca de fiecare data sa va ciondaniti pentru ca prin tachinare va veti descoperi sentimentele.
-Sunal cand nici nu se asteapta.
-Fi mereu acolo cand are nevoie de cineva cu care sa vorbeasca, cu sa se destainuie.

Nu prea mai stiu ce sfaturi sa iti dau dar sper ca ti-am fost de ajuns.

PS:Imi cer scuze pentru greselile de ortografie.

1 răspuns:
| SparkleO a răspuns:

Salut.

uite ce trebuie sa faci. scoate-l la o plimbare lunga, poate fii si cu prietenii. e mai bine. roaga-i sa spuna povesti de groaza. ia-l da mana. va intelege totul... apoi, daca mai ai curaj si daca te accepta, prinde-i barbia cu o mana si saruta-l apasat pe buze. o sa fie sclavul tau...