| TheMoon15 a întrebat:

Funda! Exista firme care au grija de obiectele mele dupa moarte?

9 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Nu inteleg in ce sens "sa aiba grija de obiectele tale".

Vrei o firma care sa-ti hraneasca pisica dupa moarte, vrei o firma de avocatura care fie executor testamentar, sau vrei o firma care sa-ti ia toate lucrurile, sa le ascunda intr-un seif si sa nu lase pe nimeni sa se atinga de ele pe vecie?

| TheMoon15 explică (pentru johnnny123):

Ultima varianta, am un obiect mai special, doresc sa fie luat dupa moartea mea si sa nu mai fie atins de nimeni.

| sierra1 a răspuns (pentru TheMoon15):

Aruncă-l in aer, donează-l, topește-l in acid, dă-l de pomană să nu te răsucești in mormânt

| TheMoon15 explică (pentru sierra1):

Sunt ateu, sorry

| sierra1 a răspuns (pentru TheMoon15):

Așa, și care-i problema?

| johnnny123 a răspuns (pentru TheMoon15):

Realizezi cat de absurd este ceea ce vrei tu?

1) Ce te intereseaza ce se va intampla cu acel obiect dupa moartea ta?

2) Ce nevoie ai de o firma? Nu poti sa-l arunci intr-un lac sau sa-l ingropi undeva?

3) Chiar daca o firma ti-ar promite serviciul asta contra unui cost, ce garantie ai ca se va tine de cuvant? Daca obiectul este bun de ceva, cineva il va lua acasa. Iar tu nu vei putea sa faci nimic ca sa impiedici asta, pentru ca vei fi mort.

4) De la moartea ta si pana la disparitia umanitatii este posibil sa mai treaca niste sute de mii de ani. Vei gasi o firma care-ti va promite sa aiba grija de el 200 000 de ani? Cat ar costa serviciul asta?

| TheMoon15 explică (pentru johnnny123):

Pentru ca il iubesc. Oricum, nu il ingrop cu mine pentru ca e posibil ca pamantul sa fie inghitit de soare si oamenii sa plece pe alte planete, deci cine imi va mai cauta obiectul daca e luat? E posibil si sa distrugem soarele noi.M am gandit sa ma ingrop cu el intr-un sicriu integral din fier sau otel, dar poate cineva peste 200.000 de ani il va gasi si imi va fura obiectul. Cred ca ar fi ok sa il dau din generatie in generatie, dar daca cineva nu va avea copii? Ce se va intampla cu el?

| johnnny123 a răspuns (pentru TheMoon15):

Ok, atunci trebuie neaparat sa cauti o firma care va avea grija de obiectul tau iubit din momentul in care mori pana la sfarsitul lumii.

Si nu uita sa pui in contract o clauza care stipuleaza ca daca Pamantul dispare si omenirea se muta pe alte planete, trebuie sa ia obiectul si sa-l duca in alt colt al galaxiei. Si sa aiba grija sa nu incapa pe mana lui Thanos.

Succes!

| TheMoon15 explică (pentru johnnny123):

Dar stii un nume a unei firme?