| anonim_4396 a întrebat:

(FUNDĂ) Îmi explică și mie cineva care e diferența dintre verbele: a școli și a școlariza? Și ce este, mai pe înțeles șarmul, cu exemplu.

Răspuns Câştigător
| NotMyFault a răspuns:

A scoli= a instrui, a invata pe cineva ceva
a scolariza=a inscrie la o scoala
Cand cineva e sarmant e fermecator, are calitati atragatoare. Sper ca e destul de "pe inteles".

| anonim_4396 explică (pentru NotMyFault):

Mulțumesc, dar ce nu am înțeles eu e "șarmul" la ce fel de calități atrăgătoare se referă? Fizice? Acel "vino-n-coa'" sau morale?

2 răspunsuri:
| NotMyFault a răspuns:

In general la calitati morale. Incredere in sine, flirt, umor, "modestie" laughing etc.