| MIRUNA_3089 a întrebat:

Funda+voturi... Vreau si eu chestii d-alea care se pun pe perete pe facebook... gen cea cu varsta: El:Buna
Ea: Buna, trebuie sa iti spun ceva.
El: Spune!
Ea: ♥ te iubesc ♥
El: si eu te iubesc da eu am 16 ani, tu 12 si sunt cu o fata de aceeasi ani ca mine!
Ea: ( se deconecteaza )
Baiatul a vazut in acea seara la stiri ca o fata si-a taiat venele si a scris pe perete `` Anii nu conteaza´´ ♥ Baiatul o iubea ♥, El s-a spanzurat dar inainte a scris pe perete ``Ea avea dreptate anii nu conteaza´´ Daca anii in Iubire nu conteaza posteaza-l pe profilul tau

3 răspunsuri:
| ilovemilka a răspuns:

Le-am luat de pe profilul cuiva.Nu stiu daca sunt bune dar.

1)El : Te iubesc! Ea : Si maine pe cine o sa iubesti? El : Pe tine! Ea : Si saptamana viitoare? El : Pe tine! Ea : Si peste cativa ani? El : O sa iubesc alta fata. Ea : Si cum ar fi?sad El : Fiica noastra!
2)El:Buna♥
Ea: Buna!
El: Am auzit ca vrei sa imi vorbesti thinking
Ea: ♥ Da, asa e blushing
El: Te ascult happy!

Ea: Stii... de mult timp te plac, dinainte sa fii cu ea doar
ca...doar ca nu indrazneam sa iti spun deoarece intre mine si ea e o
mare diferenta. Ea e mult mai frumoasa si are ceva ce eu nu am...
El: Adica, ma iubesti?
Ea: Da sad!
El: Ce imi spui tu ma maguleste doar ca noi nu putem fii impreuna. Imi pare rau, Tu esti prea mica

Baiatul o placea, chiar foarte mult doar ca nu indraznea sa ii spuna,
ii era rusine de ceea ce vor spune prietenii lui despre ea...
Ea, foarte dezamagita de inaltimea ei si de felul in care arata a decis sa se sinucida

El a ramas surprins de decizia fetei si a regretat ce a facut si a
postat " Nu conteaza inaltimea, nu conteaza ochii, nu conteaza anii si
nu conteaza formele, deoarece unde iubirea isi face simtita prezenta
multe altele sunt mai importante"
Daca inaltimea, si anii in Iubire nu conteaza Posteaza acest mesaj pe profilul tau
3)Te iubesc!

| guzanu92 a răspuns:

1) LOGICA FEMININA
Merg cu autobuzul catre casa.
Autobuzul este plin. Nu vreau sa ma inghesui pana la aparatul de compostat, mai bine rog o doamna sa imi composteze biletul.
Dar cum sa ma adresez oare? Sa o tutuiesc sau sa ma adresez cu Dvs?
La penultima statie nu a coborat, deci merge pana la capatul de linie.
Ma uit mai atent la ea, are o sticla de vin, adica sigur merge la un barbat.
Vinul nu este cel mai ieftin, deci barbatul arata bine.
In satul meu sunt doi barbati care arata bine: sotul meu si amantul meu.
La amantul meu sigur nu poate merge deoarece eu acolo ma duc acum.
Inseamna ca merge la sotul meu.
Sotul meu are doua amante: Claudia si Andreea.
Claudia e in delegatie...
"Andreea, poti sa-mi compostezi si mie acest bilet, te rog?"
Andreea: "De unde ne cunoastem?

2) Sa fiu cuminte?!
De mic il vedeam pe Tarzan plimbandu-se dezbracat. Cenusareasa venea acasa la 12 noaptea. Pinocchio zicea minciuni. Aladin era hot. Batman mergea cu 320 km la ora. Alba ca zapada locuia cu 7 barbati. Popeye fuma si era tatuat. Pacman alerga intr-o sala intunecata cu muzica electronica mancand pastile care-l agitau.
Prea tarziu!
Nu e vina mea, este vina copilariei mele...

3) O fata isi intreaba iubitul:
F: De ce ma iubesti?
B: Pur si simplu te iubesc.
F:... Nu. Da-mi un motiv.
B: Ok, pentru ca esti frumoasa, grijulie si atractiva.
Fata a fost multumita de raspuns.
Intr-o zi s-a imbolnavit si arata groaznic, era slabita, palida si neingrijita.
F: Ma mai iubesti?
B: Acum ca nu mai esti atractiva mai am motiv sa te iubesc?
Fata a inceput sa planga dar baiatul a luat-o in brate si i-a spus:
B: Acum intelegi? Iubirea nu are nevoie de motive. Te iubesc si o sa te iubesc indiferent ce s-ar intampla ♥

4) Ştiaţi că că 90% dintre oameni nu observa repetarea cuvântului "că" la inceputul acestei propozitii?

5) Un băiat de 16 ani a făcut o călătorie în străinătate. Când s-a întors
acasă, la aeroport, îl aştepta mama lui cu lacrimi de bucurie în ochi. Când
a ajuns şi-a strâns băiatul în braţe cât de tare a putut deoarece i-a
fost foarte dor de el. Pentru asta, băiatul a spus : - Mamă, ştiu că mă iubeşti mult dar dacă mă stârngi aşa în braţe în faţa atâtor oameni ca pe un
copil mic mă faci de ruşin...e! Cu asta a ranit-o foarte tare
pe mama lui care se gândea că fiul ei nu se bucura ca o revede. După 6
ani fiul ei a plecat iar într-o călătorie în străinătate şi desi avea
deja 21 de ani, mama lui a mers cu el la aeroport să îl conducă să îşi
eie rămas-bun de la el. Dar de data aceasta nu şi-a îmbraţişat fiul ci
s-a întors cu spatele plângând foarte tare şi i-a zis : Rămas-bun fiule şi
ai grijă de tine. Când băiatul s-a întors mama lui nu îl mai aştepta în
gară. Când a ajuns acasă a găsit un buchet de flori şi lângă flori o
scrisoare de la mama lui. Curios a deschis-o şi a început s-o
citească, iar după ce a terminat a cazut jos plângând şi distrus. Era cel
mai urât şi rău moment din viaţa lui. În scrisoare scria : Fiule acum 6 ani
când te-ai întors acasă aveam lacrimi de bucurie în ochi şi te-am
strâns cu drag în braţe, dar când tu citeşti rândurile astea eu voi fi
deja în cimitir într-un mormânt pentru că am murit de cancer. Când ai
plecat ultima dată nu te-am strâns în braţe, ci ţi-am întors spatele să
nu te fac de ruşine dar am plâns foarte tare pentru că am ştiut că te
voi vedea pentru ultima dată. Te iubesc foarte mult şi voi veghea
întotdeauna asupra ta! Cu drag : mama ta.
Toţi care vă iubiţi mama afişaţi asta pe peretele vostru! Îmi iubesc mama şi nu mi-e ruşine niciodată cu ea deoarece ea e fiinţa care mi-a dăruit viaţa şi ma
îngrijeşte şi ma iubeste necondiţionat!

6) Fata: "Voi face un transplant de inima."
Baiatul: "Stiu... sad"
Fata: "Te iubesc!"
Baiatul: "Si eu... mai mult!"

Dupa operatie fata se trezeste si il vede doar pe tatal ei:
Fata: "El unde e?"
Tatal: "Cum... nu stii cine ti-a donat inima?"
Fata: "Ce?! nu e posibil... nu e adevarat!" [plange]
Tatal: "Hoo idioato ca glumesc, s-a dus pan' la WC." laughing

7) ‎9966699999966699999966699966669996699999996699666996699 9966999999996999999996666996699666699666996699666996699 9966699999999999999966666699996666699666996699666996699 9966666999999999999666666669966666699666996699666996699 9966666669999999966666666669966666699666996699666996699 9966666666699996666666666669966666699666996699666996666 9966666666669966666666666669966666699999996699999996699
1) Evidentiaza numerele. 2) Apasa pe F3. 3)Apasa pe 9

8) Un copil spune mamei lui: "Mamă, am scris ceva pe cearceaf cu ruj." De la furie mama a început să își bată copilul fără nepăsare până ce l-a pierdut. Inconştientă şi în lacrimi, a încercat să-i deschidă ochişorii, dar era prea târziu; inima lui aia mică a...a încetat să bată. In dormitor pe cearceaf scria: "Te iubesc mamă ♥". Postează pe peretele tău dacă eşti împotriva abuzului asupra copiilor.

9) O fată şi un tip circulau cu viteza de 100 km/h pe o motocicletă.
Fata: Mai încet, mi-e frică.
Tipul: Nu, este distractiv.
Fata: Nu nu este, te rog! E atât de înfricoşător.
Tipul: Atunci spune-mi că mă iubeşti.
Fata: Te iubesc, încetineşte.
Tipul: Acum, îmbrăţişează-mă cât poţi tu de tare
* Ea l-a îmbrăţişat *
Tipul: Poţi să-mi scoţi casca şi pune-o pe tine, mă deranjează.
A doua zi, în ziar: "O motocicletă s-a izbit într-o clădire din cauză că a rămas fără frâne.
Două persoane au fost în accident, dar numai una a supravieţuit."
Adevărul era că la jumatatea dumului tipul si-a dat seama că motocicleta nu mai frânează,
dar el nu a vrut ca fata să ştie.
În schimb, i-a cerut o îmbrăţişare
şi să-i spună că îl iubeşte o ultima dată.
Apoi, el i-a cedat casca, astfel încât ea va trăi,
chiar dacă aceasta însemna că el va muri.
Dacă ai face acelaşi lucru pentru persoana iubită, copiază acest text pe peretele tau! ♥

| guzanu92 a răspuns:

Funda? waiting