| Stefania a întrebat:

FUNDITA! Am nevoie de niste sfaturi! Am doua fete la mine pe strada care au ceva problema cu mine, nu stiu ce, dar sunt invidioase si rautacioase. De 2 ani nu mai tin legatura cu ele, dar acum in 15 martie a fost ziua mea, dar eu n-am tinut-o. Ele mi-au trimis mesaj pe mess, ca cica eu mi-am tinut ziua si ca pe cei pe care i-am invitat nu au venit si ca daca le-as fi invitat pe ele au fi venit cu mare placere si ca acum pot sa fac orice doresc, deoarece nu a venit la mine la ziua nimeni si ca ii pare rau ca mi-a ramas tortul mie :-o. Wow deci...eu nici nu le-as fi invitat pe ele, doar pe cele mai bune prietene ale mele. Si cand si-au tinut ele ziua nici ele nu m-au invitat, dar nu m-a interesat. Ce parere aveti despre comportamentul lor? Si apropo sunt invidioase pe mine ca eu am tot ce-mi doresc si ca am haine si ma fac fitoasa! Nu este adevarat DELOC. Daca invat si iau note bune nu inseamna ca sunt fitoasa. Le-am mai spus ca nu haina face omul, ci omul face haina, dar ceva au cu mine, nu stiu ce... Voi ce credeti? Un sfat, ce sa fac cand le intalnesc? Va rog! Ajutati-ma!

2 răspunsuri:
| badgirl6869 a răspuns:

Ignora-le si pana la urma... daca ele vad ca nu le bagi in seama o sa se sature sa te mai necajeasca...si daca iti mai zic ceva de faza cu tortul intreaba-le ca de unde stiu ele, au tras cu ochiul pe la geam sa primeasca si ele ceva?hee hee

| ThaPower a răspuns:

Sau daca vrei sa scapi de proastele alea trage-le un pumn in nas si sa fugi! Funda?