| Stefania a întrebat:

FUNDITA! Am nevoie de niste sfaturi! Am doua fete la mine pe strada care au ceva problema cu mine, nu stiu ce, dar sunt invidioase si rautacioase. De 2 ani nu mai tin legatura cu ele, dar acum in 15 martie a fost ziua mea, dar eu n-am tinut-o. Ele mi-au trimis mesaj pe mess, ca cica eu mi-am tinut ziua si ca pe cei pe care i-am invitat nu au venit si ca daca le-as fi invitat pe ele au fi venit cu mare placere si ca acum pot sa fac orice doresc, deoarece nu a venit la mine la ziua nimeni si ca ii pare rau ca mi-a ramas tortul mie :-o. Wow deci...eu nici nu le-as fi invitat pe ele, doar pe cele mai bune prietene ale mele. Si cand si-au tinut ele ziua nici ele nu m-au invitat, dar nu m-a interesat. Ce parere aveti despre comportamentul lor? Si apropo sunt invidioase pe mine ca eu am tot ce-mi doresc si ca am haine si ma fac fitoasa! Nu este adevarat DELOC. Daca invat si iau note bune nu inseamna ca sunt fitoasa. Le-am mai spus ca nu haina face omul, ci omul face haina, dar ceva au cu mine, nu stiu ce... Voi ce credeti? Un sfat, ce sa fac cand le intalnesc? Va rog! Ajutati-ma! FUNDTA!

4 răspunsuri:
| Babydoll_4700 a răspuns:

Ignoranta doare cel mai tare!

| AduMrr a răspuns:

Este fff bine ca invetzi si ai perfecta dreptate, dar eu zic sa nu le bagi in seama pentru ca e un proverb ( asemanator cu asta ) daca aduni foc cu foc iese un foc mai mare stii nu? iar daca se leaga de tine nu incepe sa faci scandal ci raspundele civilizat si calma ok? sper ca ti-am fost de ajutor! papa pup :*

| blackcherry_2770 a răspuns:

Eu as zice cand trece pe langa ele sa le saluti doar. nu merita osteneala daca sunt invidioase lasa-le sa arda in ele oricum tu ai incercat sa fii cu bunsimt daca ele asa sunt nu poti sa schimbi comportamentul unor oameni. tu comporta-te normal nu incerca sa le atragi atentia sau ceva de genu. daca vor sa fiti macar amice nu trebuie numai tu sa lasi de la tine. asa cum am mai spus nu poti schimba omul big grin

| AureliaMaria99 a răspuns:

Ignoral-le