| Mireness a întrebat:

Gandacii urat mirositori, cand este frig afara, ce fac? Mor sau hiberneaza (intr-un fel)?

Răspuns Câştigător
| romeo78 a răspuns:

Hibernează! Se adăpostesc în pământ, care este cald și rămân acolo până se încintă pământul și atunci se trezesc!

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ce bine ar fi sa moara toti gandacii

| danbnz a răspuns:

Aia de afara care nu au apucat sa intre in pamant iti intra in casa si soilesc pana primavara big grin

| REMiXDJ a răspuns:

Unii mor altii hiberneaza. Unul dintre acesti gandaci este plosnita - acel gandac verde si apoi cenusiu. Apar pe langa anumiti copaci.

| Drimmero a răspuns:

Ce scarba si boala am eu pe astia, spurcati mai sunt.
Hiberneaza si cand da caldura dai de ei peste tot.