| donird233 a întrebat:

Bună ziua, TPU! Știți vreo modalitate de a scăpa de gândacii urât mirositori? Sau de ploșnițele cerealelor, cum li se mai spune? Mi-am pus o plasă la fiecare geam, am astupat multe găuri. Nimic... Astăzi tocmai ce am omorat unul. Nu înțeleg pe unde intră. Este posibil sa fie datorită hainelor pe care le pun la uscat pe balcon? Dar de obicei le scutur. Vreo idee?

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

Se lipesc de fiecare suprafata
apoi incep sa umble
asa ca o crapatura cat de mica o gasesc si intra in casa

chiar trec prin ferestre inchise daca nu se lipesc perfect pe tocul de la geam (si majoritatea nu o fac, decat daca ai pus burete/cauciuc de-a lungul intregului perimetru al ferestrei) din cauza ca au nevoie de ceva de gen o fanta lata de 5mm si groasa de 1mm (FFFOARTE putin)

eu am renuntat sa ii mai "controlez" cand imi intra unul in casa il prind si il arunc afara sau il bag intr-un servetel si il arunc in WC