| anonim_4396 a întrebat:

Gata! Maine (30 iunie) e ziua mea de nastere (Corul: Pupatiii-l!), multumesc anticipat de urari! (corul: Pupa-ne-ai si tuuu!)
Tot maine, drept cadou, am decis sa nu mai scriu efemeride mocca, na! (Corul: Ce bineee!) Cum de bani n-am nevoie inca, cred ca n-o sa mai scriu deloc (Corul: Perfeeect!)
Boon, fiind ziua mea de nastere, cel mai misto ar fi deci sa trec in revista persoane care s-au nascut de-alungul istoriei pe 30 iunie, si la ce le-a folosit (Corul: Poate ai treaba si te retineeem!)
Intai un stiati ca: stiati ca 30 iunie e fix jumatatea anului? (Corul: Stiaaam!) Si asta ca asta, dar aia nascuti azi sunt raci, dupa horoscop (Corul: Boooring!)
Bine, 'ra-ti ai naibii de coristi, dar ca maine e ziua cea mai lunga din istorie stiati? (Corul: WTF?!) Da, maine ceasurile vor fi date cu o secunda inapoi, in toata lumea, la miezul noptii (Corul: Si cum naiba sa facem asta, ca noi avem ceas cu cuc!)
Nu stiu, va descurcati voi! cert e ca toti satelitii vor "cadea" pentru o secunda maine, de-aia nici nu sunt planificate lansari de rachete, sau alte smecherii ce necesita un semnal GPS exact. E un fel de Y2k, nimeni nu stie cum vor reactiona sistemele informatice pe glob, sper numai sa nu explodam naibii toti, si sa ne bucuram ca traim o secunda mai mult. Asa poate o sa reusim sa prindem din urma miscarea de rotatie a Terrei, care a cam luat-o razna in ultimul secol. (Corul: razna ai luat-o tu!)
Boon, sa ne intoarcem la efemerida noastra (Corul: Chiar speram sa fie ultima!)
Azi s-au nascut asa: eu (Corul se scobeste in nas); Mike Tyson (Corul se tavaleste pe jos de ras); renumitul inotator Michael Phelps (Corul a plecat la plaja); Yngwie Malmsteen (Corul verifica displayul ca a inceput sa posteze consoane aiurea), Cheryl Cole (Corul danseaza de bucurie ca a auzit de ea si nu mai citeste mai departe) asa ca nu mai insist nici eu!
Deci la ce ma pricep eu, fiind rac nascut pe 30? Pai ma pricep sa merg pe sarma, ca tot fu-se acum trei zile unul de a trecut Niagara pe cablu, live on CNN. (Corul: nu stiam, ne uitam la Antena 3 atunci!) Ei bine, pe 30.06. 1859, Charles Blondin (era brunet, nici o aluzie!)a fost primul care a trecut Niagara pe o funie. De unde si ideea ca ascendentul rac iti da sansa sa jonglezi la inaltime cu viata. (Corul: da, dar cu spatele!)
In 1936, pe 30 iunie, e publicat "Pe aripile vantului" de Margarett Mitchell (Corul: stim, am vazut filmul subtitrat!)
In 1938. pe 30 iunie, apare primul numar din Superman la DC Comics (Corul: Stim, am vazut si vechitura aia de film naspa!)
Ba, dar nimic nu va place! Bine, atunci pe 30 iunie 1953 e fabricat primul Corvette! (Corul: Now U talking!)
30.06.1975: Cher, la 4 zile de la divortul de Sonny, se marita cu Gregg Allman (Corul: da, si ieri si-a facut implant de fese, cica!)
1997, iunie, 30: Leap Second pentru a sincroniza ceasul atomic. (Corul: hai, ca ai inceput sa te repeti!)
Bine, bine, va las, ca vad ca nimic nu va place din ce zic eu aici! Asa ca va intreb:
Cum dai ceasul inapoi cu o secunda?

5 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Aoleeuuuuuu...
Da sa ti puphee hee

| EdiT a răspuns:

Dude...dafuq? Tu vorbesti de unul singur?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La multi ani! sa traiesti 1000 de ani si sa apuc si eu ziua aia sa vin cu taraful la usa ta sa te petrec asa cum se cuvine!

| FeliciaCorinaA a răspuns:

Ce pot sa scriu: "Happy B-day Cheryl Cole!" laughing

| Onio a răspuns:

Şi nu în ultimul rând, şi datorită faptului că, deci şi din motive necunoscute, pentru că tot omul "cântă" după cum dictează şi dirijează un anume "EL", format din unul sau mai mulţi membri, aş vrea să fac pe această cale o dedicaţie, dacă tot este pus în discuţie (CORUL):

CORUL ROBILOR- Nabucco
(de Giuseppe Verdi)

http://www.youtube.com/watch?v=rUGWvnDgx3g

Cât despre acea "SECUNDĂ", chiar nu mă pasionează, o fac cadou celor care au nevoie de ea pentru a deveni mai inteligenţi cu "O SECUNDĂ".

În ceea ce te priveşte pe tine, nu pot decât să îţi urez "La mulţi ani!", şi să îmi respect corpul cu un pahar cu lapte in cinstea TA!