| filipeyre a întrebat:

Gata vara sad. Cum va simtiti stiind ca a trecut anotimpul asta? Care e anotimpul vostru preferat si de ce?

11 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Ma bucur
Iarna, iubesc gheata

| Endoryus a răspuns:

Fericire maxima. Imi e scarba de anotimpul asta. Prefer iarna.

| filipeyre explică (pentru Endoryus):

De ce?

| Endoryus a răspuns (pentru filipeyre):

De ce prefer iarna? Imi place frigul/zapada. Ador ideea de o ciocolata calda in fata semineului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Naspa.
Vara.Nu-mi place frigul/natura moarta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A trecut doar calendaristic, cand o sa scada temperaturile o sa ma bucur pentru ca urasc caldura si tot ce vine la pachet cu ea.
Imi place toamna pentru ca ador ploaia, furtunile, temperaturile mai scazute sj tranzitia frunzelor de la verde la o multitudine de culori.
Imi place in egala masura si iarna, nimic nu se compara cu plimbarile prin zapada cand e aerul rece. day dreaming

| wpetterssone a răspuns:

Toamna este anotimpul meu prefer. Temperaturi de cel mult 10°C și frunzele care cad. Este trist.
Iarna este prea friguroasă, vara prea călduroasă. Primăvara devreme, în martie, până înverzesc frunzele mai este frumos. Singurătate.

| Kerre a răspuns:

Mda, cred ca vara asta a trecut cel mai repede, nici nu am simtit cum trec zilele, unele dupa altele.

| Subsemnatul123 a răspuns:

Ma simt ca si cum vine toamna, nimic diferit. Mai bine sa merg prin ploaie decat sa ma bata soarele in cap.

| gabriielaaa a răspuns:

Mie îmi plac toate si toate au ceva ce îmi displace vara căi prea cald (caniculă ) dar e frumos căi soare fructe coapte si seri senine. Toamna are parfumul ei culorile si bogățiile culesului nu mai zic de legume dar dezavataj ploile prea abudete. Iarna e superbă ninsoare si linistea ei nu mai zic de sărbătorile de iarna joaca în zăpadă si omeni de zăpadă dar urăsc greu si cine nu-l urăște?! Iar primăvara ce sa zic e mult asteptată giocei înflorirea copacilor dar urăsc ploile prea dese. Fiecare anotimp il astept când ma satur ce cel prezent.

| vjr1979 a răspuns:

Imi place vara, ziua e lunga, sunt multe fructe acum, poti merge la mare, munte etc., acum e cel mai frumos sa te afli in natura.