| MarioMedeleanu a întrebat:

Hai buna seara, am 14 ani si nu stiu sa abordez o fata, am mai avut relatii in trecut, scurte ce-i drept dar na. As vrea sa am o prietena sa ies cu ea pe afara sa vorbim, sa vorbim pe Facebook, skype si alte programe. Stiu ca am o varsta mica, dar am si un creier putin, putin mai dezvoltat si cam stiu cum sta treaba in viata asta. Sa nu veniti si sa scrieti ca "ce-i iubirea la 13-14 ani", STFU ok? Intr-un fel vreau si putina iubire, dar ce vreau de la o fata este demnitate, curaj, intelegere si sinceritate. Ma simt uneori singur ca nu am cu cine sa vorbesc, m-am saturat sa tot vorbesc cu maicamea, ca ne, e maicamea. Dar vreau si o iubita in viata, sa ies cu ea la un suc, in parc sa socializam, chestii de genul. Daca puteti sa imi scrieti cateva sfaturi. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| sprezero a răspuns:

Pai fetele apreciaza barbatii care le spun sincer, in fata ce au de spus, dar cu eleganta bineinteles.
14 ani e varsta la care crezi ca incepi sa le sti pe toate cand abia ai gustat din viata putin. Ai rabdare, peste vreo 6-7 ani vei rade de ce ai intrebat tu acum.
Fii hotarat, ia deciziile cele mai bune, fii sincer, optimist. Nu te supara prea usor, nu fii imatur decat intentionat, ar fi multe de spus. Daca esti un om cu capul pe umeri care stie ce vrea de la viata, toate or sa vina de la sine.
Cam greu sa iti dam noi sfaturi online, nici nu te cunoastem nici tu pe noi.
Sus inima!
Ganduri bune!

1 răspuns:
| Kanpeki a răspuns:

In locul tau m-as preocupa mai mult de Evaluarea Nationala decat de fete...