| LostInDreams a întrebat:

Hallo! Face cineva germana la scoala sau stie cineva limba germana? Eu nu am norocul sa fac la scoala germana, insa imi place foarte mult si vreau sa invat si eu(singurabig grin). Pentru cine stie, puteti sa imi spuneti si mie ce cuvinte sa invat(ce cuvinte sunt mai usoare, mai importante in vorbire)? De exemplu trebuie sa invat zilele saptamanii, lunile anului, numerele, ceasul, membrii familiei..., nu? Cam ce sa mai invat? Daca se poate si un site. orice care ma poate ajuta sa invat germanabatting eyelashes. Mersi mult, dau si funda daca doritzi:X:*

6 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

E greu să te înveţe cineva şi puţini cred că ar fi cei care ar avea răbdarea asta. Mergi pe google translate selectează acolo şi scrie zilele săptămâni, lunile tot. De ce nu-ţi cumperi o carte care să te ajute? Sunt atâtea din care ai putea învăţa. Îţi recomand un ghid de conversaţie român-german. Nu e scump şi îţi scrie tot şi cum să pronunţi orice. Dacă vrei să înveţi mai mult decât un bună în germană ai putea să începi aşa! Baftă!

| ELD a răspuns:

Http://www.cursuri-online.info/germana/ un site foarte bun :) si eu am facut germana, dar nu am cum sa-ti explic asa de bine pentru ca stiu la un nivel mai ridicat si nu prea stiu cum sa procedez si cu ce sa incep:)Bafta! ti-am spus e un site foarte bun cu tot cu audio

Răspuns utilizator avertizat
| Alecsandraa97 a răspuns:

Eu! fac totul in germana( adica orice materie) cu ce te pot ajuta?batting eyelashes

| Alecsandraa97 a răspuns:

Eu! fac totul in germana( adica orice materie) cu ce te pot ajuta?batting eyelashes fundita doresc :X