| break a întrebat:

Care stie un site bun de unde pot sa invat limba germana?

Răspuns Câştigător
| zeenath a răspuns:

Spineshivers, de ce numai daca paltsti poti sa iti intre ceva la tartacutza? Eu garantez ca poti sa inveti germana in 6 luni din carti si de pe net daca esti persistent, 8 h de munca /zi! si fara sa platesti! Intr-adevar trebuie sa fii openmind ca sa intelegi gramatica lbii.germane acasa si singur, dar nu este imposibil! Bafta celor care au curajul sa invete acasa limba germana!

3 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Dacă IQ-ul ţi-e egal cu numele şi avatarul ăla de cocalar o să fie greu mon cher, germana nu e o limbă uşoară.

Tu de fapt vrei să o înveţi pe degeaba, fără bani că adesea prin asta se traduce când cineva vrea să învete „de pe net". Germana nu e limbă să o înveţi pe internet, italiana poate.