| Aditzaaaa a întrebat:

Hei. Am auzit si vazut de mai multe ori cuvantul "erm", ma rog mai mult la englezi dar il tot vad si nu stiu ce inseamna. Imi puteti spune?

6 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Se foloseste asa cum se foloseste la noi "hmm" atunci cand te gandesti la ceva, cand nu esti hotarat ce sa spui, cand cauti cuvantul potrivit si asa mai departe.

| Aditzaaaa explică (pentru thegatekeeper):

Eram sigura dar vroiam ca cineva sa-mi confirme asta. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Erm means "Ummm" like as a thinking sound, like you know when somone asks a question, you go umm, thats kinda the same thing.
.

| Aditzaaaa explică (pentru anonim_4396):

Chiar trebuia sa-mi zici asa de tare si pe engl? laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Aditzaaaa):

Me? Of course, honeywinking

| Aditzaaaa explică (pentru anonim_4396):

Oky doky