| Beeep0 a întrebat:

Hei! Am niste intrebari capcana... as vrea un raspuns ca nu-mi dau seamalaughing)
1. Cate animale a luat Moise pe Arca?
2.De cate ori il poti scadea pe 10 din 100?
3. In Vaslui, este legal ca un barbat sa o ia de sotie pe sora vaduvei sale?

Va rooog rapid!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

1.Moise nu a luat nici un animal, Noe a luat animale pe Arca.
2.O singura data, dupa aceea se scade din 90, etc.
3. Daca sotia este vaduva inseamna ca barbatul a murit si un mort nu poate lua pe nimeni de sotie.

| Hammurabi a răspuns:

1. Nu există dovezi științifice că Moise n-ar fi făcut și el o arcă pe care să urce animale.
2. De câte ori vrei. Nu e specificat niciunde că e vorba de aceeași sută.
3. Bineînțeles că e legal. Dacă poate, e treaba lui.
laughing))