| nCansu a întrebat:

Hei... am o intrebare pentru cunoscatorii si vorbitorii de limba turca. cat timp va luat sa puteti vorbi fluent? Este grea aceasta limba, adica am mai vazut prin seriale dar imi place foarte mult. Si cum ati facut sa retineti cat mai multe cuvinte. Mai ales verbele si conjugarile verbelor happy? Multumesc mult. v-as ruga sa nu imi puneti linkuri si alte cele as vrea sa aud din experienta proprie. Dau fundita celui mai bun raspuns.

1 răspuns:
| RAY a răspuns:

Eu am invatat engleza doar din filme /seriale sunt sigur ca asa vei invata, eu n-am invatat turca dar vezi si informati despre ea, mai ales baza gramatici sa o sti, si da vorbeste cu cineva ajuta foarte mult